یوفا سی ال – در روزهایی که ژوزه مورینیو به شدت وضعیت خط حمله تیمش را زیر نظر دارد و بارها و بارها گفته است که خط حمله منچستریونایتد باید در گلزنی بهتر عمل کند، یک خبر بزرگ پیرامون اولدترافورد دهان به دهان می چرخد؛ آنتوان گریزمان در آستانه پیوستن به شیاطین سرخ قرار دارد.

زمانی که در فصل نقل و انتقالات تابستانی آقای خاص به اولدترافورد رفت، همه انتظار داشتند او منجی شیاطین سرخ شود و به ناکامی‌های منچستریونایتد در دوران پسا فرگوسن پایان دهد. اما همه چیز آن طور کهک مورینیو پیش‌بینی کرده بود تا الان پیش نرفته و او با شاگردانش بالا و پایین‌های زیادی را تا اینجای فصل تجربه کرده است. شفقنا در گزارشی جالب و خواندنی به احتمال مدن آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید به تئاتر رویاها اشاره کرده که با هم آن را می‌خوانیم:

حضور مورینیو در یونایتد آنگونه که انتظار می رفت هیجان انگیز از آب در نیامده است. نه مورینیو فعلا توانسته نبوغ خود در زمینه مربیگری را در اولدترافورد اثبات کند و نه ستاره های پرتعداد من یونایتد آنگونه که مورینیو انتظار داشته، کار می کنند. مورینیو همواره آرزو داشت که سرمربی منچستریونایتد شود و اکنون رویای او محقق شده است اما چشم انداز چندان روشنی پیش روی این مربی پرافتخار پرتغالی قرار ندارد. مو اکنون در مسیری قرار دارد که می تواند به جانشین بلند مدتی برای سر آلکس فرگوسن تبدیل شود و خود را به عنوان فرگوسن جدید یونایتد بشناساند یا به لوئیز فن خال دوم بلد گردد و مانند استادش هم بعد از طی چند فصل ناموفق از منچستریونایتد اخراج شود.

مورینیو در ابتدای فصل گفته بود که هدف منچستریونایتد برای این فصل باید کسب دوباره مجوز حضور در لیگ قهرمانان باشد اما این برنامه نه چندان بلندپروازانه هم اکنون برای منچستریونایتد خیلی دست یافتنی به نظر نمی رسد. تیم های چلسی، لیورپول، منچسترسیتی، آرسنال و تاتنهام مدعیان جدی تری برای قرار گرفتن در رده های جدول و صعود به لیگ قهرمانان فصل بعد هستند و کار مورینیو و شاگردانش اصلا آسان نیست. اگرچه لیگ قهرمانان بدون یونایتد بخشی از جذابیتش را از دست داده و مورینیو اگر این فصل بتواند شرایط را برای بازگشت شیاطین به مهمترین تورنومنت فوتبال اروپا فراهم کند کار بزرگی کرده اما قطعا برنامه بلند مدت منچستریونایتد چیزی بیش از این است و آنها به دنبال بازیابی افتخارات گذشته و تکرار دوران اوج فرگوسن هستند.

مورینیوی بلندپرواز هم این مسئله را خوب می داند و به خوبی مطلع است داند که بازنگرداندن من یونایتد به روزهای اوج، یک شکست بزرگ در دوران مربیگری اش محسوب می شود و شاید به قول بعضی منتقدانش آخرین تابوت بر دوران او در عرصه مربگیری باشد. نظریه فعلی مورینیو در مورد شرایط منچستریونایتد این است که باید این تیم تقویت شود. سرخپوشان این تابستان چندین بازیکن از جمله گرانقیمت ترین بازیکن جهان یعنی پل پوگبا را به خدمت گرفتند اما هنوز شرایط آنگونه که مورینیو می خواهد نیست. او نه تنها قصد دارد خیلی از بازیکنان خط دفاعی تیمش را تغییر دهد بلکه در خط حمله هم دگرگونی های فوری را ضروری می داند.

زلاتان اگرچه خوب کار می کند اما با توجه به سنش مهره ای نیست که بتوان روی او به تنهایی حساب کرد و وین رونی هم به کار مورینیو نمی آید. در این میان، گزینه ای که به شدت آقای خاص را جذب کرده، آنتوان گریزمان است. ستاره خط حمله اتلتیکوی سیمئونه که اکنون حتی نام خود را به عنوان یکی از مدعیان توپ طلا مطرح کرده و این تابستان هم توانست آقای گل یورو لقب بگیرد. جالب اینکه گریزمان هم اصلا از انتقال به منچستریونایتد بدش نمی آید. در ماههای اخیر او بارها به شکل های مختلف به یونایتدی ها چراغ سبز نشان داده است. این مهاجم فرانسوی اخیرا هم به طور صریح اظهار کرد که خیلی دوست دارد بازی در کنار هموطنش پل پوگبا را در منچستریونایتد هم تجربه کند. برادر گریزمان هم اخیر با پست هایی که در شبکه های اجتماعی برای حمایت از منچستریونایتد منتشر کرده، به داغتر شدن شایعه پیوستن گریزمان به من یونایتد دامن زده است.

مورینیو پیش از این نشان داده بود که علاقه خاصی به سبک بازی سیمئونه دارد و خرید بازیکنان سخت کوش سیستم بازی اتلتیکو را برای تیم هایش می پسندد. دیگو کاستا و فیلیپه لوئیز خریدهای مورینیو از اتلتلیکو برای چلسی بودند که البته خیلی همراه با موفقیت نبود اما اکنون این سرمربی پرتغالی به دنبال یک صید بزرگتر است و اصلا بعید نیست که تابستان آینده مورینیو ستاره و منجی تیمش را در گریزمان بیابد ( خیلی بعید است که چنین انتقال بزرگی در نقل و انتقالات زمستانی اتفاق بیافتد). البته تنها دلیلی که فعلا گریزمان را در اتلتیکو نگه داشته، مربی محبوبش یعنی دیگو سیمئونه است اما تکلیف آینده این سرمربی آرژانتینی هم خیلی روشن نیست و همین تردیدهای سیمئونه شاید راه را برای جدایی گریزمان هموار کند.

بدون شک تصور منچستریونایتد با حضور گریزمان در خط حمله نه تنها برای همه هواداران منچستریونایتد جذاب است بلکه می تواند مورینیو را هم به نقشه های ذهنی اش برای بازگرداندن من یونایتد به روزهای اوج نزدیک کند.