یوفا سی ال – حساس ترین دیدار هفته سیزدهم لیگ ایتالیا با تساوی ۲ بر ۲ میلان برابر اینتر به پایان رسید.

در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این فصل لیگ ایتالیا، دو تیم میلان و اینتر در دربی دلامادونیا برابر هم به میدان رفتند؛ دیداری که در ورزشگاه مشترک دو تیم و به میزبانی تیم قرمز و مشکی پوش برگزار شد و در نهایت با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

پیش از شروع مسابقه هواداران میلان بنر بزرگی را در حمایت از سیلویو برلوسکونی در ورزشگاه به اهتزاز درآورده بودند و افتخاراتی که این تیم تحت هدایت برلوسکونی داشته بود را به رخ تیم همشهری کشیدند. همچنین این دیدار اولین باری بود که استفانو پیولی روی نیمکت مربیگری تیم اینتر نشست.

در این دیدار میلان با ترکیب دوناروما، آباته، گومز، پالتا، دی شیلیو، کوتسکا، لوکاتلی، بوناونتورا، سوسو، نیانگ، باکا به میدان آمد تا روند نتایج خوب خود را ادامه دهد. اینتر نیز با ترکیب هاندانوویچ، دی آمبروسیو، میراندا، مدل، آنسالدی، بروزوویچ، ژوائو ماریو، کوندوگبیا، کاندروا، پریشیچ، ایکاردی به میدان آمد.

در نیمه نخست مسابقه دو تیم بازی خوب و البته نزدیکی به نمایش گذاشتند و در حالی که بازی به پایان وقت خود در این نیمه نزدیک می‌شد، سوسو توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند و میلان را پیش بیندازد.

دقیقه ۴۳: سوسوبا یک ضربه بقل پای استادانه از گوشه سمت چپ محوطه جریمهِ اینتر دروازه هاندانوویچ را باز کرده و نتیجه را ۱-۰ به سود میزبان می کند. این گل در یک ضد حمله سریع و روی بی دقتی جفری کوندوگبیا و عملکرد فوق العاده سوسو شکل گرفت.

دقیقه ۵۳: اینتر با ضربه انتونیو کاندروا گل خورده را پاسخ داد و بازی را به تساوی کشاند ولی تنها چند دقیقه بعد باز هم نوبت به سوسو رسید تا گل دیگری برای تیمش به ثمر برساند.

دقیقه ۵۳: آنتونیو کاندروا با یک شلیک مهار نشدنی از پشت محوطه جریمه به زیبایی هر چه تمام تر دروازه دوناروما را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.

دقیقه ۵۸: تساوی ۵ دقیقه بیشتر طول نکشید و باز هم سوسو دروازه میراندا را به زیبایی از پیش رو برداشت و با یک ضربه دقیق نتیجه بازی را ۲-۱ به سود میلان تغییر داد.

هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر شدیم اینتر روی به بازی مستقیم آورد و آخرین شانس‌های خود را برای باز کردن دروازه میلان امتحان کرد که در نهایت در حالی که دو دقیقه از وقت‌های اضافه به پایان رسیده بود و داور قصد پایان بازی را داشت، ایوان پرسیچ توانست گل ارزشمند را برای اینتر به ثمر برساند تا دیدار دو تیم همشهری با تساوی به پایان برسد.

دقیقه ۹۲: ایوان پریشیچ پس از ارسال کرنر از سمت چپ دروازه میلان، موفق شد با جاگیری مناسب بازی را به تساوی بکشد.

آمار بازی: