یوفا سی ال – شاگردان ال چولو در روخی بلانکوس در رقابت های امسال لالیگا عملکرد خوبی نداشته اند و شانس نیز با آن ها یار نبوده است.

شاگردان سیمئونه شب گذشته نیز در آنوئتا برای دومین بار در این فصل زانو زدند تا بازیکن سابق نرآتزوری و البته موفق حال حاضراتلتی ، با کسب ۲۱ امتیاز از ۳۳ امتیاز ممکن، همچنان در حال ادامه‌دادن رکورد بدترین شروع خود در لالیگا به همراه اتلتیکو باشد.

طی گزارشی که آ اس اسپانیا منتشر کرده، شکست مقابل رئال سوسیه‌داد نکته‌های فراوانی را درباره تیم ای فصل دیه‌گو سیمئونه روشن ساخت. اینکه تیم او از ابتدای فصل همواره در بازی‌های خارج از خانه در حال افول بوده است. زیرا آن‌ها اگرچه در اولین بازی خارج از خانه خود در این فصل مقابل لگانس به تساوی رسیدند اما دو بازی بعدی مقابل سلتاویگو و والنسیا را با پیروزی پشت سر گذاشتند و البته در نیوکمپ بارسلونا را متوقف کردند، با این حال، دو بازی آخرخارج از خانه خود مقابل سویا و سوسیه‌داد را واگذار کرده‌اند و این یعنی شاگردان سیمئونه در خانه حریفان به دردسر می‌افتند – موضوعی که خود سیمئونه در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با سوسیه‌داد کاملا آن را تایید کرد – و به عبارت دیگر، احتمال امتیاز دادن اتلتیکو در خارج از ویسنته کالدرون بسیار بالاتر می‌رود.

از بازی‌های خارج از خانه که بگذریم، می‌رسیم به آمار کلی اتلتیکو در این فصل که شامل ۶ پیروزی، سه تساوی و ۲ شکست می‌شود. ۲۱ امتیاز از ۳۳ امتیاز ممکن و این یعنی اتلتیکو که – هم‌چنان که گفته شد – بدترین شروع خود در لالیگا با هدایت سیمئونه را تجربه می‌کند، کماکان در حال بدتر کردن این رکورد است!

برای بهتر روشن شدن موضوع این آمار را مقایسه کنید با فصلی که اتلتیکومادرید تاریخ‌سازی کرد و قهرمان لالیگا شد. فصل ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴٫ اتلتیکو در آن فصل تا هفته یازدهم، ۱۰ برد و یک باخت به دست آورده بود و اتفاقا آن شکست هم در خانه اسپانیول رقم خورد. اما تیم سیمئونه ۳۰ امتیاز تا بدین جای فصل کسب کرده بود که در مقایسه با ۲۱ امتیاز کنونی، بسیار خوب جلوه می‌کند. در دو فصل بعد یعنی ۲۰۱۴ – ۲۰۱۵ و ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ راه‌راه‌پوشان مادرید ۲۳ امتیاز تا هفته یازدهم به دست آورده بودند و به ترتیب در رتبه چهارم و سوم قرار داشتند.

شاید می توان گفت سیمئونه و تیمش در حال پس دادن تاوان دو بازی مقابل آلاوز و لگانس هستند چون شکست در سانچز پیسخوان و آنوئتا برای تمام تیم‌ها می‌تواند رخ بدهد اما دو دیداری که روی کاغذ باید با پیروزی اتلتیکو به پایانمی رسیدمساوی شد. نکته عجیب اما نمایش نیمه دوم تیم در دو دیدار مقابل سویا و سوسیه‌داد است که به هیچ عنوان در حد و اندازه‌های فینالیست اروپا نبود. در واقع قسمت عجیب این شروع بد آن‌جاست که اتلتیکو بدون شک از لحاظ نفری بهترین تیم شاید تاریخ خود را در اختیار دارد و نسبت به فصول قبل خود فوتبال بهتر، تهاجمی‌تر و روان‌تری هم ارائه می‌دهد و با این حال، امتیازات کمتری کسب کرده است.