یوفا سی ال – در چهارچوپ رقابت های لیگ قهرمانان اروپا از شب دوم هفته پنجم، دو تیم اتلتیکو مادرید اسپانیا و پی اس وی آیندهوون هلند به مصاف هم رفتند و در پایان این شاگردان دیگو سیمئونه بودند که توانستند با دو گل کوین گامیرو و آنتوان گریزمان به پیروزی برسند . روخی بلانکوس حالا با کسب هر ۱۵ امتیاز ممکن از ۵ دیدار در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا ، صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی را به عنوان تیم اول گروه D قطعی کرد.

ترکیب دو تیم

 

گزارش بازی

اولین موقعیت بازی در دقیقه هفتم و به وسیله اتلتیکو مادرید خلق شد. سانتر زمینی و خوب یانیک کاراسکو از سمت راست زمین به کوین گامیرو رسید. شوت گامیرو اما با اختلافی حدودا ۵ متری از کنار دروازه آیندهوون به بیرون رفت.

دو دقیقه بعد (دقیقه نهم)، آنتونیو گریزمان از میانه های محوطه جریمه آیندهوون می توانست دروازه حریف هلندی را باز کند، اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. این موقعیت با پاس کوکه (ضربه سر) ایجاد شد.

در دقیقه دوازدهم، دیگو گودین سومین موقعیت خوب اتلتیکو در مقاطع ابتدایی بازی را نتوانست به گل تبدیل کند. سانتر گابی در شرایطی با ضربه سر دیگو گودین در دستان زوئت – دروازه بان آیندهوون – قرار گرفت که تیاگو در موقعیت بهتری برای زدن ضربه سر قرار داشت و شاید گودین نباید این توپ را خودش می زد.

در دقیقه هجدهم، اولین تلاش آیندهوون برای گلزنی با شوت گستون پریرو از بیرون محوطه جریمه ایجاد شد. یان اوبلاک این شوت را مهار کرد.

در دقیقه سی و چهارم، گستون پریرو بار دیگر با اقدام به شوتزنی – این بار از سمت راست محوطه جریمه اتلتیکو – دروازه حریف اسپانیایی را تهدید کرد، اما شوت او مماس با کنج تیرک سمت چپ دروازه اوبلاک به بیرون رفت.

آیندهوون نیمه دوم را با یک تعویض اجباری آغاز کرد. جترو ویلیامس که در نیمه اول دچار مصدومیت شده بود، در آغاز نیمه دوم جای خود را به یوردی ده ویس داد.

در دقیقه پنجاهم، سانتر خوبه کوکه موجب شد تا دروازه آیندهوون تا آستانه فروپاشی برود، اما ضربه سر خیمنز از درون محوطه جریمه پی اس وی با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه پنجاه و پنجم، اتلتیکو سرانجام به گلی که شایستگی اش را داشت، دست یافت. روی پاس عمقی آنتوان گریزمان، کوین گامیرو توپ را به پایینِ چپِ دروازه فرستاد و دروازه زوئت را باز کرد.

در دقیقه شصت و یکم، شوت کوکه از سمت راست محوطه جریمه به بیرون رفت. در همین دقیقه، لوسیانو نارسینگ به جای استیون برگین وارد بازی شد.

در دقیقه شصت و ششم، آنتوان گریزمان موفق شد تا گل دوم تیمش را به ثمر برساند. شوت گریزمان از زاویه ای سخت در سمت چپ محوطه جریمه به پایینِ چپِ دروازه پی اس وی رفت. پاس گل از تیاگو.

 

در دقیقه هفتاد و سوم، شوت یانیک کاراسکو از بیرون محوطه جریمه به وسیله دروازه بان آیندهوون مهار شد.

در دقیقه هفتاد و پنجم، دیگو سیمئونه دو تعویض همزمان را انجام داد. ابتدا سائول نیگز به جای تیاگو وارد میدان شد و سپس خوانفران به جای فیلیپه لوئیز که به نظر مصدوم می رسید، به میدان رفت.

در دقیقه هشتاد و چهارم، دیوی پراپر جای خودش را به رامون پاسکال لاندکوئیست داد.

ادامه بازی موقعیت خاصی نداشت و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

آمار بازی