یوفا سی ال – هافبک سابق لیورپول تصمیم گرفت به فعالیت‌های خودش ادامه ندهد و خداحافظی خودش را از فوتبال اعلام کرد.

استیون جرارد اسطوره باشگاه لیورپول که فصل گذشته در باشگاه لس‌آنجلس گلکسی توپ زد بعد از جدایی از این تیم آمریکایی در حالی که گفته می‌شد قرار است فوتبالش را در این لیگ ادامه دهد بازنشستگی خود را اعلام کرد و کفش‌هایش را آویخت.

استیون جرارد: ” در مرحله اول، من می خواهم از باشگاهی که از تمام وجودم آن را میخواستم تشکر کنم.  من افتخار میکنم لیورپولی هستم و در این تیم کاپیتان بوده‌ام من تمام چیزهایی که میخواستم در این مدتی که در این باشگاه حضور داشتم به دست آوردم. من از این نظر خوشحال بودم در کنار بازیکنانی بزرگ و مدیرانی فوق العاده بازی کردم در طول زمانی که در آنفیلد بودم از همه کسانی که در آنجا کار میکنند و از من پشتیبانی کردند ممنون هستم.”

جرارد که مدت‌ها در لیورپول و تیم ملی انگلیس توپ زد نتوانست با این تیم قهرمانی در لیگ برتر را تجربه کند. لغزش این هافبک ۳۶ ساله در بازی با چلسی یکی از دردناک‌ترین صحنه‌ها برای هواداران لیورپول بود که باعث شد شانس قهرمانی این تیم از بین برود. استیون جرارد در طول حضور خود در تیم ملی انگلیس ۱۱۴ بازی انجام داد و ۲۱ بار موفق به گلزنی شد. او در لیورپول نیز بیش از ۵۰۰ بار بازی کرد و ۱۲۰ گل برای این تیم به ثمر رساند.

وی ادامه داد:” من خوش حال هستم که در این مقطع توانستم برای تیم ملی خودم ۱۱۴ بازی انجام دهم و افتخار این که کاپیتان بودم در تیم کشورم باعث غرورم میشود. و همیشه از این که پیراهن انگلستان را بر تن کرده ام خوشحال هستم. من تمام این احساس را مدیون مردم هستم زیرا اگر آنها نبودند من نمیتوانستم استیون باشم.”

جرارد با لیورپول یک قهرمانی در لیگ قهرمانان، دو قهرمانی در جام حذفی و ۳ قهرمانی در جام اتحادیه، یک قهرمانی یوفا و یک سوپر کاپ را کسب کرد.

جرارد بعد از خداحافظی گفت: ” من از تمام مردم و خانواده‌ام تشکر میکنم. من نمیدانم چگونه از مادرم, پدرم و برادم پِل و تمام کسانی که برای من زحمت کشیدن و در این سال ها بدون قید و شرط از من حمایت کرند و نگذاشتند تنها بمانم مچکرم. همسرم, الکس و بچه‌هایم لی‌لی, لکسی و لوردز برای عشقی و پشتیبانی که برای من گذاشتند سپاس گذارم. با تشکر از همه.”

او همچنین افزود: “من در مورد آینده هیجان زده هستم و احساس میکنم میتوانم در آینده در فوتبال بمانم و هر مسئولیتی که بتوانم در آن موفق شوم قبول میکنم. با توجه به این که درخواست‌ها زیادی وجود دارد برای ادامه زندگی حرفه‌ای خود بهترین تصمیم را میگیرم.”