الکسیس سانچز بازیکن شیلیایی تیم آرسنال که این روزها به یکی از مهره های کلیدی این باشگاه مبدل شده در سال ۲۰۱۴ از بارسلونا راهی توپچی های لندن شد. او با مبلغ ۳۵ میلیون پوند به دومین بازیکن گران باشگاه آرسنال بعد از مسعود اوزیل تبدیل شد.

الکسیس سانچز فصل خوبی را در تیم آرسنال پشت سر می گذارد. او در هر تیمی که به میدان رفته است عملکرد خوبی از خود نشان داده و یکی از تاثیر گذارترین بازیکنان میدان بوده. این مهاجم شیلیایی میگوید فوتبال او را از فقر و زندگی فقیرانه نجات داده است. سانچز میگویدکه در دوران کودکی برای خریدن کفش ورزشی تن به پاک کردن شیشه ماشین ها داده است او به مادرش قول داده بود که روزی یک ستاره خواهد شد

به گفته او : “من مجبور بودم برای پول کمی شیشه ماشین ها را تمیز کنم تا بتوانم برای خودم کفش ورزشی بخرم. من به مادرم در دوران نوجوانی گفتم که نگران نباش من یک فوتبالیست حرفه ای می شوم و خودمان را از این وضعیت نجات می دهیم. اگر در رویایم شکست می خوردم باید روزی ۱۵ ساعت در ساختمان های در حال ساخت کار می کردم و بازهم نمی توانستم خرج زندگی را تامین کنم. خانواده ما بسیار فقیر بود و فوتبال برای من نقش یک منجی را دارد. فوتبال مرا نجات داد.”