یوفا سی ال – پس از لو رفتن برنامه های تاکتیکی  انریکه مقابل مونشن گلادباخ و انتشار آنها در نشریه موندودپورتیوو، سرمربی بارسا یقین پیدا کرده است که در  تیمش جاسوس وجود دارد.  چند روز پس از پایان دیدار گلادباخ و بارسلونا در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان که با برتری ۲-۱ آبی اناری ها در زمین تیم آلمانی همراه بود، تمام ایده های تاکتیکی انریکه در آن بازی در موندودپورتیوو منتشر شد که تعجب و عصابنیت شدید سرمربی بارسلونا را در پی داشت.

در گزارش منتشر شده در موندودپورتیوو، جزئیاتی ونکاتی همچون شیوه کاری گلادباخ هنگام ضربات کاشته، اوت ها، کرنر ها و نیز آنالیز عملکرد این تیم در دفاع و حمله به چشم می خورد.
نشریه دیاریو اسپورت امروز ادعا کرد که انریکه سخت در پی یافتن جاسوس  بارسا است و یقین دارد که تنها افراد حاضر در رختکن آبی اناری ها می توانسته اند چنین اطلاعاتی مهمی را به بیرون انعکاس بدهند.

چنین اقداماتی در بارسلونا کم سابقه نیست. سال ۲۰۱۲ و پیش از ال کلاسیکوی برگشت در کمپ نو، چینش بارسا زودتر از موعد مقرر لو رفت و تعیین شد که تیو و تیاگو از ابتدا بازی خواهند کرد. پپ پس از بازی که به باخت ۲-۱ بارسا ختم شد، در پی یافتن جاسوس تیمش بود.

سال ۱۹۹۹ نیز لوئیس فان خال پس از انتشار اطلاعات مهم بارسلونا در نشریات، دستور به جستجوی رختکن برای پیدا کردن میکروفن را داده بود که در زمان خود جنجال زیادی به پا کرده بود.