یوفا سی ال – چیرو ایموبیله که کار خود را در تیم های پایه یوونتوس شروع کرد تا به تیم اصلی برسد اما هیچ گاه موفق به نشان دادن خود در تیم مورد علاقه اش نشد تا این که به تیم رقیب یعنی تورینو نقل مکان کرد و در آنجا خودش را به فوتبال ایتالیا معرفی کرد. حال از تاثیر گذاری دلپیرو در زندگی ورزشی اش می گوید.

چیرو در مصاحبه با رای اسپورت ایتالیا، در خصوص مسائل مختلفی به صحبت پرداخت :

میرو کلوزه؟ خب من خیلی خوشحالم که میرو کارش را در تیم ملی آلمان به عنوان مربی آغاز کرده است. او به رویایش رسیده است. در شهر رم و در تیم لاتزیو او یک چهره محبوب به شمار می رود. چه بازیکن دیگری می تواند رکورد گلزنی او را بشکند؟ من نزدیک به ۵۰ گل نیاز دارم تا به گل های او برای لاتزیو برسم! کاری که کلوزه در لاتزیو انجام داد فوق العاده بود.

چیرو ایموبیله که خودش متولد شهر ناپل ایتالیا است در مورد انتقال بحث برانگیز هیگواین به یوونتوس در تابستان گذشته نیز گفت :

خب نظرت در مورد ناپولی چیست؟ آنها را هرگز فراموش نمیکنم. هر روز برای ناپولی بهترین آرزوها را دارم به جز زمانی که در مقابل تیمی که بازی می کنم، قرار بگیرند.
گونزالو هیگواین؟ او بازیکنی است که سال های زیادی از دوران بازی اش نمانده است. صادقانه بگویم، ناامیدی هوادارن ناپولی را می فهمم اما از نظر حرفه ای رفتار گونزالو را نیز درک می کنم.

و بالاخره یوونتوس ؟

من فقط یک سال در فهرست تیم اصلی یووه بودم در حالی از کودکی کارم را در بیانکونری به امید این که روزی بتوانم برای تیم اصلی به میدان بروم شروع کردم. اما بازی کردن با دل پیرو و بوفون…چه تجربه ای!
الکس (دل پیرو) الگوی من بود و زمانی که من کارم را شروع کردم، در آخرین دوران بازیگری اش به سر می برد. به یاد دارم که وقتی از مدرسه به خانه می آمدم با همان لباس های الکس به تخت خواب می رفتم و می خوابیدم؛ او مرا دیوانه خود کرده بود. در محوطه جریمه، از همه بهتر دیوید ترزگه بود. وقتی بازی او را می دیدیم فقط سکوت می کردم.