یوفا سی ال – در چارچوب هفته دوازدهم لالیگا اسپانیا، بارسلونا در حالی میزبان مالاگا بود که دو ستاره نامدار خود یعنی سوارز و مسی را در ترکیبش نداشت.

لیونل مسی دقایقی پیش از شروع بازی به علت حالت تهوع از ترکیب بارسلونا کنار رفت و رافینیا جانشین وی شد. لوئیز سوارز نیز از روی سکوها تماشاگر بازی بود و از مثلث MSN فقط نیمار در بازی حضور داشت. آندرس اینیستا و ایوان راکیتیچ نیز در ترکیب بارسلونا غایب بودند. آردان توران نیز در ترکیب اصلی آبی و اناری ها قرار گرفت. حضور چهره هایی مثل دنیس سوارز و پاکو آلکاسر در ترکیب اصلی کاتالونیایی ها جالب توجه بود.

بارسلونا از همان ابتدای بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و اولین فرصت خطرناک در دقیقه ۸ با شوت نیمار ایجاد شد که از کنار دروازه مالاگا به بیرون رفت.

فشار بی امان بارسلونا در ۱۰ دقیقه نخست تیم مالاگا را در تنگنا قرار داد و به علت غیبت مسی و سوارز، سرمربی آبی و اناری ها تصمیم گرفت که جرارد پیکه را در بسیاری از دقایق به جلو بفرستد. دو ضربه سر پیاپی از پیکه در ضربات کرنر بی ثمر بود.

۱۰ دقیقه دوم بازی آرام تر شد ولی در دقیقه ۲۴ شوت سندرو رامیرز از پشت محوطه جریمه توسط تر استگن دفع شد.

در دقیقه ۳۱، خاویر ماسکرانو یک ضربه عالی را زد که با واکنش عالی تر کامنی دفع شد. کامنی همیشه مقابل بارسلونا و رئال مادرید خوب بازی می کند.

سرخیو بوسکتس که بازوبند کاپیتانی بارسلونا را بسته بود، یک شوت را به سوی دروازه مالاگا زد که به شکلی خطرناک از بالای دروازه کامنی به اوت رفت.

ارسال از کناره ها و پیشتازی جرارد پیکه برنامه بارسلونا در نیمه اول بود.

بارسلونا در نیمه دوم نیز با آهنگ هجومی به میدان رفت و اولین فرصت خوب توسط نیمار در دقیقه ۵۰ از دست رفت.

دو صحنه مشکوک داخل محوطه جریمه مالاگا اتفاق افتاد که در صحنه اول، داور اعتقاد به خطای هند مدافع مالاگا نداشت و خطای آردا را اعلام کرد. در صحنه دوم، خطایی روی پیکه تشخیص داده نشد.

خوانپی یک فرصت تک به تک عالی را به دست آورد ولی ضربه او از بغل تر استگن عبور کرده و راهی اوت شد. بهترین فرصت گل این بازی تا اینجا

دیگو یورنته مدافع مالاگا به علت خطا روی نیمار در دقیقه ۶۸ با کارت قرمز داور رو به رو شد.

بارسلونا در ۱۰ دقیقه آخر بازی فشار بی امانی را روی دروازه مالاگا تدارک دید. پیکه یک ضربه سر را در دقیقه ۸۰ زد که از بالای دروازه به اوت رفت. راکیتیچ نیز یک ضربه سر را زد که به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

در نهایت این بازی به تساوی بدون گل رسید که چیزی جز درخشش کامنی موجب آن نشد.

آمار بازی :