یوفا سی ال – دو تیم بارسلونا و اسپانیول برای اولین بار در فصل جاری از ساعت ۲۳ در فینال سوپر جام کاتالونیا در نیواستادی تاراگونا به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تک گل کایسدو به سود اسپانیول به پایان رسید.

  

بارسلونا در این دیدار به عنوان مدافع عنوان قهرمانی بابت پیروزی در سال ۲۰۱۴ در ضربات پنالتی پس از اتمام یافتن نتیجه در ۹۰ دقیقه وقت قانونی با تساوی ۱-۱ در زمین حاضر خواهد شد. قهرمانی سال ۲۰۱۴ بارسلونا در جیرونا کسب شد.

پس از پیروزی درخشان مقابل والنسیا، لوئیس انریکه با توجه به مصدومان پرشمار خود، در دیدار امشب به بازیکنان خود استراحت داد به صورتی که ۱۰ بازیکن به همراه ۵ بازیکن مصدوم تیم به نام های پیکه، آلبا، اینیستا، رافینیا و سیلسن در دسترس انریکه نبودند.

بنابراین تنها ماسیپ، دنیس سوارز، آردا، پاکو، آندره گومز و متیو از تیم اصلی بازیکنان در دسترس انریکه برای دیدار امشب خواهند بود.

گزارش بازی :

بارسا در هر دو نیمه تیم برتر بود اما در خلق موقعیت جدی گلزنی عاجز نشان می‌داد.ناهماهنگی بازیکنان از یک سو و بازی ضعیف برخی بازیکنان تیم دوم از جمله دلایل این ناکامی بودند. اگرچه انریکه از تمام بازیکنان تیم دوم بارسلونا استفاده کرد، کیکه تقریبا از اغلب بازیکنان اصلی خود استفاده کرده بود و گل این تیم را نیز فلیپه کایسدو در دقیقه ۱۰ به ثمر رساند. گلی که روی تعلل جرمی متیو به ثمر رسید. با این نتیجه، اسپانیول فاتح کاپ قهرمانی کاتالونیا شد و آلکاسر هم‌چنان در حسرت زدن اولین گلش با پیراهن بارسلونا ماند.

از جمله بازیکنان خوب بارسا در این دیدار می‌توان به دنیس سوارز، نیلی پردومو و مارلون سانتوس اشاره کرد.

بازی با باخت آبی اناری ها به پایان رسید تا اولین جام بلوگرانا از دست برود.