یوفا سی ال – بایرن مونیخ دو بازی آخر خود دربوندسلیگا را با مساوی پشت سر گذاشته و نمایش آن ها هم کمی افت داشته است.

بایرن مونیخ فصل جدید را با موفقیت آغاز کرد و موفق شد رکورد های جدیدی را به همراه سرمربی جدید خود ثبت کند. اما بعد از چند بازی و با اولین شکست برابر اتلتیکو مادرید در لیگ قهرمانان اروپا، مردان سرمربی ایتالیایی شروع به افت نسبتا محسوسی کردند که نهایتا به تساوی در خانه فرانکفورت ده نفره منتهی شد. وبسایت آلمانی فوسبال نیوز به بررسی ۸ علت افت بایرن مونیخ پرداخته است که به اختصار به آن ها می پردازیم.
یک. چرخشی بازی دادن
کارلو آنچلوتی تقریبا نیمی از ترکیب خود را بازی به بازی تغییر می دهد. شنبه روبرت لواندوفسکی روی نیمکت نشست هر چند که کمی از مشکل او به خاطر مصدومیت بود. در هر صورت آنچلوتی تغییر زیادی به ترکیب خود می دهد.
دو. رناتو سانچز
۳۵ میلیون یورو برای جوان پرتغالی داده شد و رقم انتقال او به ۸۰ میلیون هم شاید برسد! هافبک دفاعی فاتح یورو ۲۰۱۶ یکی از عوامل ضعف باواریایی ها محسوب می شود! او اکنون در سطح بوندس لیگای ۲ هم بازی نمی کند! او پاس های ضعیفی در میانه میدان می دهد که نمونه آن را در بازی با اینگولشتات و شالکه دیدیم. جاگیری های غلط او هم بارها به چشم آمده است. سانچز قطعا بازیکن بسیار خوبی است اما هنوز با بایرن مونیخ وفق پیدا نکرده است. تا به اینجا انتقال او به بایرن مونیخ ما را به یاد برنو مدافع سابق باواریایی ها می اندازد.
سه. افت مهاجمین
روبرت لواندوفسکی در ۴ بازی گذشته بایرن مونیخ گل نزده است و توماس مولر کلا گلی به ثمر نرسانده است! هر دو مهاجم در دوران افت خود هستند در حالیکه در تیم های ملی خود به خوبی دروازه رقبا را باز می کنند. بدون شک این دو بازیکن باید به فرم خوبی بازگردند تا بایرن مونیخ از مشکل هجومی خود رها شود.
چهار. فروش اشتباه گوتسه
سبک بازی آنچلوتی به گونه ای است که یک بازیکن هجومی بازیساز را می طلبد. بازیکنی همانند مسعود اوزیل در آرسنال برای بایرن مونیخ لازم است. باواریایی ها نه تنها اوزیل را جذب نکردند بلکه ماریو گوتسه با خصوصیات مشابه را از دست داند. ریبری و روبن گهگاه به میانه زمین می آیند و بازی سازی می کنند و تغییر چشمگیر آن دیده شده است.
پنج. ضعف فردی در دفاع
ژروم بواتنگ توپ را به خوبی کنترل نکرد و نتیجه آن گل تساوی فرانکفورت بود. بواتنگ بازیکنی با توانایی های فوق العاده دفاعی و بازی سازی از عقب میدان است اما او و حتی خاوی مارتینز در تقابل های تک به تک با آنتونی مودست در تساوی ۱-۱ کلن و بایرن مونیخ ضعف هایی را نشان دادند.
شش. وضعیت نامشخص قرارداد روبری و کومان
فوق ستاره ها نیاز به اعتماد به نفس دارند. این موضوع در زمانی که تنها یک سال از قرارداد خود را پیش رو دارید صدق نمی کند. فرانک ریبری و آرین روبن علی رغم مصدومیت های پرتعداد خود باید احساس آرامش کنند. کینگزلی کومان هم همچنان نامطمئن از وضعیت آینده خود است و این ها اوضاع ذهنی خوبی برای آن ها مهیا نمی کند.
هفت. رهایی از “رژیم گواردیولا”!
برخی از ژورنالیست ها به پپ گواردیولا لقب دیکتاتور را نسبت می دهند! سرمربی اسپانیایی سابق بایرن مونیخ برای پیشرفت تاکتیکی خود نسبت به مسائل فردی بازیکنان رفتار متفاوتی نشان می داد. او آن ها را کنترل می کرد و با فشار ذهنی بیشتری از آن ها نمایش های با کیفیت می گرفت. اکنون با “آزادی” جدیدی که کارلو آنچلوتی به بازیکنان داده، کمی از تمرکز سابق آن ها کاسته شده است.
هشت. ضعف های آنچلوتی
آنچلوتی تا کنون به خاطر سبک آرام و انسانی خود مورد توجه قرار گرفته است. چیزی که فراموش می شود این است که هر چه مسائل فردی پررنگ تر شود، خطا و اشتباهات هم پررنگ تر می شود. آنچلوتی با تیم های بزرگ خود نشان داده است که قهرمانی های زیادی کسب نمی کند (تنها سه جام!) اما استاد فتح جام های مهم همانند لیگ قهرمانان اروپا است. ممکن است که بایرن او موفق به فتح لیگ آلمان نشود اما نهایتا لیگ قهرمانان را ببرد.
نتیجه گیری: از این علل شاید این استنباط شود که بایرن مونیخ شاید در لیگ ششم باشد، نه! تنها سعی بر نشان دادن علل افت بایرن مونیخ نسبت به فصل قبل شد.