یوفا سی ال – سرمربی دورتموند با وجود پیروزی برابر اسپورتینگ لیسبون از عملکرد شاگردانش راضی نیست با این حال او سه امتیاز را به دست آورده و در صدر گروه خود قرار دارد.

بوروسیا دورتموند در بازی نخست دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا میزبان اسپورتینگ لیسبون بود و توانست با یک گل برابر این تیم به پیروزی برسد تا با ۱۰ امتیاز صعود خود را به دور بعد نهایی قطعی کند.
نکته جالبی که درباره این دیدار وجود داشت این بود که توماس توخل سرمربی بوروسیا دورتموند تصمیم گرفت تا اوبامیانیگ را در فهرست ۱۸ نفره خود قرار ندهد.

دورتموند ۱ – ۰ اسپورتینگ: پیروزی خفیف زنبورها

او درباره این تصمیم عجیب خود گفت: بازی ندادن به اوبامیانگ تصمیمی بود که بعد ظهر روز قبل گرفتم. احساس کردم به چنین تغییری نیاز است. دلیل بازی نکردن اوبامیانگ داخلی است و نیازی نیست تا آن را بیان کنم. اوبامیانگ به زودی به ترکیب تیم برمی‌گردد و در دیدار برابر هامبورگ بازی خواهد کرد.
سرمربی دورتموند به نظر می‌رسد که از عملکرد شاگردانش راضی نیست. او گفت: همچنانکه پیش‌بینی می‌کردیم بازی سختی برای ما بود. اسپورتینگ شجاعانه بازی کرد. به هر حال ما بازیکنان مصدوم زیادی داریم و بازیکنان جایگزین تجربه لازم را ندارند. نتوانستیم انتظارات را برآورده کنیم اما خوشبختانه مهم کسب سه امتیاز بود که به آن دست پیدا کردیم.