بالا بردن دست توسط رونالدو پس از گل پیروزی بخش موراتا حواشی بسیاری از شب گذشته به همراه داشته ولی این اولین باری نبود که رونالدو چنین واکنشی نشان می‌داد .

یوفا سی ال – پس از گلی که  آلوارو موراتا در دقیقه ۸۳ به ثمر رساند ، کریستیانو دستش را به نشانه اینکه توپ وارد دروازه شد بالا آورد که بسیاری معتقدند او از داور می‌خواسته این صحنه را آفساید اعلام کند . همین موضوع باعث شده تا از شب گذشته واکنش‌های بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به این حرکت رونالدو شود . از جهاتی این موضوع منطقی به نظر می‌رسید .
اگر اخلاق و رفتار رونالدو را در نظر بگیریم ،‌ می‌توان این موضوع را تایید کرد زیرا او به شدت به دنبال گلزنی است و بارها پس از عدم موفقیت در گلزنی ،‌ ابراز نارضایتی کرده است .

او یکی از کم گل ترین روزهای فوتبالی اش را سپری می‌کند ولی این بدین معنی نیست که او از داور می‌خواسته گل را آفساید اعلام کند . آنهایی که مهاجم پرتغالی را در چند سال اخیر دنبال کرده اند می‌دانند که این حرکت را خیلی مواقع انجام داده است .

شاخص ترین آنها شادی پس از گل راموس در فینال چمپیونزلیگ سال ۲۰۱۶ بود که فوق ستاره پرتغالی دستش را بالا برد تا به داور اشاره کند توپ وارد دروازه شده است . فصل گذشته مقابل لوانته نیز روی گل بورخا مایورال واکنش مشابهی داشت .