یوفا سی ال – وقتی در زمین هستی، نمی دانم که آیا می توانیم پیروز شویم یا نه ؟ آیا می توانیم از این بازی سربلند خارج شویم ؟ … باز هم نمی دانم… اما این را مطمئنم که تو برایمان گل خواهی زد… میرو تو شوماخر ما در فوتبال هستی.

متنی که در بالا خواندید را یک هوادار فوتبال آلمان پس از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای کلوزه نوشت .

سرانجام میروسلاو کلوزه دوست داشتنی کفش های خود را آویخت تا خاطرات گل های او در جام های جهانی برای فوتبال دوستان، نوستالوژیک شود.

آقای گل جام های جهانی در پیام خداحافظی اش نوشت :

قصد دارم تا مراحل حرفه مربی گری را بگذارنم و پس از آن در تیم ملی مشغول به کار خواهم شد. من در تیم ملی آلمان بزرگترین موفقیت هایم را بدست آوردم پس به فوتبال کشورم مدیونم؛ به همین سبب عاشقانه به سوی وطنم باز میگردم. در ماه های اخیر قصد داشتم همچنان به بازیگری ادامه دهم اما بالاخره مجاب شدم تا در حرفه مربی گری مشغول به کار شوم.

یواخیم لو نیز در ادامه صحبت های میرو گفت :

ما همیشه به کلوزه باور داشته ایم از این رو منتظر بازگشت او اینبار در قام کمک مربی خواهیم بود. او هم به لحاظ فنی و هم از نظر اخلاقی در کشور ما یک الگو به حساب می آید. من به خوبی می‌توانستم او را در قامت مربی تصور کنم و حال با کمال افتخار و مسرت در مجموعه تیم ملی آلمان برای رسیدن او به آن جایگاه حمایتش خواهیم کرد. مطمئنم هم ما مربیان و هم بازیکنان از حضور و اثرگذاری میرو سود خواهیم برد.