یوفا سی ال – فصل گذشته کریستیانو رونالدو پرتغالی موفق شد همراه با رئال مادرید به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا وآقای گلی این رقابت ها دست یابد و پس از آن نیز با پرتغال یک شگفتی را رقم زد و توانست در کمال ناباوری همراه تیم ملی کشورش قهرمان یورو ۲۰۱۶ شود تا اکثر کارشناسان وی را شانس اصلی توپ طلای امسال بدانند اما با درخشش دوباره لیونل مسی در بارسلونا و تیم ملی آرژانتین ورق برگشت و اکنون کار برای مرد پرتغالی سخت شده است.

به گزارش مارکا، در روزهایی که فعلا خبری از گلزنی های متوالی رونالدو به حریفان و ثبت هت تریک های به یادماندنی او نیست، مسی در دیداری بزرگ و حساس برابر سیتی یک تنه بارسا را برنده بازی کرد. او دومین هت تریک متوالی خود در لیگ قهرمانان که هفتمین در تاریخ این تورنمنت بود را به ثبت رساند.

این روزها نابغه آرژانتینی، به نظر غیر قابل مهار می رسد. گل می زند، می دود، پاس گل می دهد و در هر بازی، هم خودش و هم تماشاگران را از نمایش استثنایی خود سیراب می کند. ۱۲ گل و ۴ پاس گل در تنها ۹ دیداری که او در این فصل انجام داده، یک آمار باورنکردنی از سوی مسی است. به خصوص او در نوکمپ مهارنشدنی است و ۱۱ گل از ۱۲ گل خود را در بازی های خانگی بارسا به ثمر رسانده است.

با سه گلی که مسی به سیتی زد و عدم توفیق رونالدو به گلزنی برابر لژیا، حالا فاصله این دو در جدول گلزنان تاریخ لیگ قهرمانان به ۶ گل رسیده است. رونالدو ۹۵ گله است و مسی ۸۹ گله. هر دو برای اینکه اولین بازیکنی باشند که به رکورد ۱۰۰ گل زده در لیگ قهرمانان می رسند در جدال هستند و دو هت تریک متوالی مسی، این دوئل را هیجان انگیزتر از قبل کرده است.

در واقع سال ۲۰۰۹ و از زمانی که رونالدو به لالیگا آمد، رقابت بین او و مسی اوج گرفت. به این آمار نگاه کنید: مسی ۳۸۰ بازی، ۳۸۴ گل و ۱۷۲ پاس گل؛ رونالدو ۳۵۶ بازی، ۳۶۹ گل و ۱۰۴ پاس گل.

درمورد بهترین مهاجمان تاریخ فوتبال دنیا حرف می زنیم. دو بازیکنی که هر سال برای مهمترین جایزه سال نیز باهم رقابت دارند؛ یعنی توپ طلا و تا زمانیکه این دو در اوج باشند، شانس دیگر بازیکنان برای بردن چنین جایزه ای صفر خواهد بود. امسال و با جدایی توپ طلای فرانس فوتبال از فیفا، مسی و رونالدو برای کسب توپ طلا و جایزه بهترین بازیکن سال فیفا، دوئل هیجان انگیز دیگری پیش رو دارند.

یک ماه پس از شروع فصل جدید، رونالدو به واسطه قهرمانی با رئال در چمپیونزلیگ و نیز قهرمانی با پرتغال در یورو ۲۰۱۶، شانس اول و تنها گزینه بردن توپ طلا تصور می شد اما حالا شروع رویایی مسی و گلزنی های متوالی او که همراه با افت محسوس رونالدو شده، زنگ خطری جدی را برای فوق ستاره رئال به صدا در آورده است. نمایش های اخیر مسی بی شک اگر با پاسخ رونالدو در هفته های آتی روبرو نشود، در تغییر آرا تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

اگر رونالدو پس از پشت سر گذاشتن مصدومیت خود توانسته باشد به روزهای اوجش برگردد، باید از همین بازی روز یکشنبه برابر بیلبائو، منتظر پاسخ قاطعانه اش به مسی باشیم. رونالدو همیشه نشان داده است که وقتی مسی به تیتر یک رسانه ها تبدیل می شود، او نیز واکنشی متناسب از خود نشان می دهد.

مرد پرتغالی از بازی با بیلبائو تمام تلاشش برای تصاحب توپ طلای چهارم خود را به کار خواهد بست. توپ طلایی که حالا تهدید کننده ای جدی مثل مسی را دارد. بمب رونالدو در آستانه انفجار است و چه روزهای جذابی تا اعلام برنده توپ طلا در پیش خواهیم داشت.