عثمان دمبله بازیکن ۱۹ ساله و فرانسوی دورتموند که در تابستان تا نزدیکی پیوستن به راه راه پوشان کاتالونیا پیش رفته بود در نهایت به زنبور های آلمانی پیوست.

بارسلونا از دو فصل قبل بازی‌های عثمان دمبله را زیرنظر داشتند و خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن از رن فرانسه بود. وینگر ۱۹ ساله و خوش‌تکنینک سابق باشگاه رن که به دلیل توانایی استفاده از هر دو پای خود، می‌تواند در دو سمت خط حمله بازی کند، در این تابستان از فرانسه راهی آلمان شد تا با رد پیشنهاد بارسلونا به تیمی برود که بتواند در آنجا به بازی گرفته شود تا اینکه ذخیره بازیکنانی همچون مسی یا نیمار شود و با ادامه پیشرفتش، به رویایی کودکی خود برسد.

بارسلونا از چند ماه قبل از آغاز نقل و انتقالات تابستانی با دمبله و مدیربرنامه‌ های او به گفتگو میپردازد. زمانی که بارسا به جز دمبله، چندین مهاجم دیگر از جمله پاکو آلکاسر را نیز زیرنظر داشت اما پافشاری‌های باشگاه والنسیا به پرداخت بند آزادسازی آلکاسر که ۸۰ میلیون یورو بود، علاقه کاتالان‌ها به امضای قرارداد با این وینگر آینده‌دار را بیشتر می‌کرد. دمبله در آن ملاقات به نمایندگان بارسلونا گفته بود: حالا نه. چون برای پیشرفت فوتبالم باید به تیمی بروم که بتوانم هر یکشنبه یا در لیگ قهرمانان به میدان روم بازی کنم. اما یک روز برای بارسلونا بازی خواهم کرد. دمبله در نهایت در تابستان با وجود مشتریان زیادی که داشت تصمیم گرفت به دورتموند بپیوندد و حالا با نمایش‌های درخشانی که از خود در این تیم نشان می‌دهد، می‌تواند کاملا به تحقق رویایش مبنی بر بازی برای بارسلونا امیدوار باشد.