یوفا سی ال – باشگاه لس آنجلس گلکسی جدایی جرارد را را تایید کرد. اسطوره ۳۶ ساله باشگاه لیورپول و تیم ملی انگلیس که دوران درخشانی را در انگلستان تجربه کرد؛ سرانجام تیم و شهر محبوبش را در پایان فصل ۲۰۱۴/۱۵ ترک کرد تا تجربه ای جدید را در آمریکا کسب کند.

نامه خداحافظی استیون جرارد را با هم می خوانیم :

هواداران ال.ای گلکسی، در طول یک سال و نیم گذشته، مفتخر بودم که برای گلکسی در برابر هواداران فوق‌العاده بازی کنم. زمانی که لیورپول را ترک کردم، با هدف کمک کردن به گلکسی برای یک قهرمانی دیگر در MLS آمدم؛ حالا خیلی ناراحتم که به این هدف نرسیده‌ام، اما می‌توانم با افتخار به گذشته و کارهایی که انجام داده‌ایم نگاه کنم. از جمله دو حضور در پلی‌آف متوالی و خاطرات بی‌شماری که در زمین داشتم. من از هر دقیقه حضورم در اینجا و بازی برای گلکسی لذت بردم. در حال حاضر نیز مشتاقم تا پیشرفت باشگاه در لیگ را ببینم.

به عنوان کسی که تمام عمرش را در لیورپول گذرانده است، آمدن به لس انجلس و بازی برای گلکسی تجربه فوق‌العاده‌ای بود. باید از آقای آنشوتز، دن بکرمن، کریس کلین وبروس آره‌نا برای فرصتی که به من دادند تشکر کنم. هم‌چنین می‌خواهم از هم‌تیمی‌هایم، کادر فنی، اعضای باشگاه و تمام هواداران برای حمایت‌هایی که داشتند، تشکر کنم.

به هواداران گلکسی در استاب‌هاب سنتر می‌گویم، بازی در برابر شما برای من افتخاری بزرگ بود. از اولین بازی‌ام در سن خوزه تا آخرین بازی‌ام در کلورادو شما همیشه از من حمایت‌های فوق‌العاده‌ای کردید و این موضوع را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. مشتاقانه به حمایت از لس انجلس گلکسی ادامه خواهم داد و امیدوارم به زودی شما را در لس انجلس ببینم. لس انجلس همیشه در قلب من به عنوان مکانی خاص باقی خواهند ماند.

 

به نظر می رسد که استیون جرارد وارد کادر فنی یورگن کلوپ شودو البته بعضی از رسانه نیز گمانی زنی های دیگری را انجام داده اند که در طی آن استیوی به عنوان سفیر باشگاه به کارش ادامه می دهد.