یوفا سی ال – در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و در گروه هشتم مسابقات، یوونتوس ایتالیا در سانچز پیسخوان سویل میهمان سویا اسپانیا بود؛ که این بازی جذاب در پایان با نتیجه ۳ بر ۱ به سود شاگردان آلگری به پایان رسید تا بیانکونری به صدر جدول گروهش بازگردد.

در این بازی هیجان انگیز؛ آلگری تیمی نصف و نیمه را روانه میدان کرد و بازیکنانی همچون دیبالا، هیگواین،پیاتسا، بارزالی و لیختاشتاینر را در اختیار نداشت و حتی مجبور شد به بازیکن ۱۶ ساله آکادمی اش یعنی مویزه کین در اواخر بازی میدان دهد.

در آن سو، سامپائولی سعی در ارائه یک بازی فیزیکی و به نوعی جنگ روانی داشت به طوری که مدام روی بازیکنان تکنیکی و سرعتی یووه از جمله کوادرادو خطا می کردند که در نهایت داور مسابقه مجاب شد تا فرانکو واسکوئز را اخراج کند. مربی این تیم نیز به دلیل حواشی زیاد در مسابقه و وقفه در بازی از کنار زمین اخراج شد. تشویق بی امان هواداران سویا در این بازی کار بازیکنان یووه را سخت کرده بود اما کوچینگ مناسب آلگری در نیمه دوم ورق را برگرداند و یوونتوس در نهایت توانست با یک بازی منطقی ۳ گل به سویا بزند تا با صدرنشینی در گروهش اوضاعش را سامان بخشد.

شرح گل ها و حوادث بازی :

دقیقه ۱۰: کرنر ارسالی از سمت راست را مدافعین یوونتوس دفه کردند تا توپ سوم پشت محوطه جریمه به پارخا پیش تاخته برسد و او نیز بدون معطلی به توپ ضربه بزند. این توپ به گل اول سویا تبدیل شد.

دقیقه ۳۶: اسکودرو که درست ۵ دقیقه قبل از این صحنه با کارت زرد جریمه شده بود، با خطایی که روی خدیرا انجام داد، کارت زرد دوم را دریافت کرد و از بازی اخراج شد.

دقیقه ۴۵: روی کرنر ارسالی پیانیچ در محوطه جریمه، بونوچی سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

دقیقه ۱+۴۵: ضربه پنالتی را مارکیسیو تبدیل به گل تساوی آبی پوشان یوونتوس کرد.

دقیقه ۵۶: سمپائولی پس از اعتراضاتش از زمین مسابقه اخراج شد.

دقیقه ۸۵: دفع توپ مدافعین سویا پشت محوطه به بونوچی رسید او نیز بدون معطلی و با یک شوت سر ضرب حساب کار را دو بر یک کرد.

دقیقه ۳+۹۰: حرکت سریع مانژوکیچ از چپ و سپس تغییر مسیر او در عرض محوطه جریمه با ضربه سر این مهاجم کروات یووه همراه شد و یوونتوس به گل سوم رسید.

با این پیروزی، یوونتوسی ها صدرنشین شدند و در بازی آخر هم تقریبا کار راحتی را در خانه مقابل دیناموزاگرب خواهند داشت.