یوفا سی ال _ در رقابت های لیگ قهرمانان اروپا از هفته دوم از گروه هفتم دو تیم لسترسیتی انگلیس و پورتوی پرتغال در ورزشگاه کینگ پاور شهر لستر به مصاف یکدیگر رفتند .

تیم لستر در حالی به مصاف تیم پورتو رفت که در لیگ جزیره نتایج خوبی کسب نکرده و در بازی قبل با ۴ گل مغلوب تیم منچستر یونایتد شده بود و انتقادات از سرمربی تیم کلودیو رانیری بالا رفته بود و ایکر کاسیاس به عنوان دروازه بان در دروازه تیم پورتو حضور داشت .

نیمه اول:

در نیمه نیمه با بازی با برتری نسبی تیم لستر آغاز شد و حملاتی را روی دروازه حریف خلق کرد،اما این حملات اولیه زهر دار نبودند و دروازه پورتو با خطری مواجه نشد تا اینکه گل لستر سیتی از راه رسید در این صحنه ریاض محرز مثل بازیهای قبل در نقش گلساز ظاهر شد و با یک ارسال دیدنی برای اسلام السلیمانی مهاجم فصل پیش اسپورتینگ لیسبون و متعاقبا ضربه سر این بازیکن دروازه تیم پورتو باز شد تا تیم لستر با یک گل پیش بیفتد .در ادامه این نیمه اتفاق خاصی نیفتاد و بازی با همان یک گل در نیمه اول به پایان رسید .

 

نیمه دوم:

در این نیمه پورتو بازی را تهاجمی تر آغاز کرد و چندین صحنه خطرناک را خلق کرد که هیچکدام راهی به دروازه نداشتند.

در ادامه لستر سیتی با ضربه محرز دروازه کاسیاس را نشانه گرفت که این توپ توسط این دروازه بان با تجربه دفع گردید.در ۱۵ دقیقه آخر بازی تیم پورتو حملات خود را بیشتر کرد و  صحنه های خطرناکی را به وجود آورد در یکی از این صحنه ها که در دقایق آخر بازی رخ داد خروج اشتباه گاسپر اشمایکل سنگربان لستر باعث شد که توپ جلوی پای لوئیز کرونا مهاجم مکزیکی تیم پورتو افتاد که ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافعان لستر به تیر دروازه برخورد کرد و خطر از دروازه ی لستر دفع شد تا بازی با همان تک گل سلیمانی به پایان برسد .

 

با این نتیجه لستر با ۶ امتیاز در صدر جدول قرار گرفت و تیم پورتو با توجه به برتری ۴ بر صفر کپنهاگن مقابل بروژ بلژیک به رتبه سوم سقوط کرد.