یوفا سی ال – لوئیس سوارز بازیکن با ارزش تیم بارسلونا توانست دومین کفش طلای خود را به دست آورد. وی که در اوایل ورود به بارسلونا نتواسنت خودی نشادن دهد با این وجود بعد هماهنگ شدن با ترکیب اصلی توانست گل های فراوانی برای این تیم به ثمر برساند.

وی تواسنت با به ثمر رساندن ۴۰ گل برای بارسلونا در لالیگا این عنوان را از چنگ هیگوایین و رونالدو بروباید و خود را صاحب این عنوان بکند. پیش از او رونالدو اورجینال , مسی و کریستیانو رونالدو به ترتیب یک, سه  و چهار عنوان را کسب کنند که در این عنوان مهاجم رئال مادرید از همه بیشتر صاحب این عنوان شده است.

به گزارش مجله خبری آنلاین مارکا لوییس در خصوص کسب کفش طلای اروپا اینگونه پاسخ خبرنگاران را داد:

لوئیس سوارز: “اگر نتوانم دفعه دیگر کفش طلا را مال خود کنم مطمئنم مسی و نیمار میتوانند. من در بهترین تیم جهان هستم همراه با عالی ترین بازیکنان که هر کدام من را در گرفتن این عنوان کمک کردند. در بارسا برای آقای گل شدن نمی‌جنگیم زیرا که ما هدفی جز قهرمانی در سر نمی پروانیم از ابتدا نیز هدفم از پیوستن به بارسا قهرمانی در اروپا بود که خوشبختانه به آن رسیدم.

در لیورپول این عنوان را به سختی کسب کردم. آنجا هم نیز هم تیمی هایم به کمک من رسیدند.

در آژاکس شروع به شناختن فوتبال اروپا کردم و خوش‌شانس بودم که توانستم گل‌های زیادی در این تیم به ثمر برسانم و بعد از آن لیورپول بروم و در آنجا بتوانم یک کفش طلا کسب کنم. در لیورپول نیز گل‌های فراوانی زدم اما نتوانستیم لیگ برتر را فتح کنم و در کسب عنوان عاجز بودیم چیزی که دوست داشتم در لیورپول به دست آورم.

سوارز در ادامه گفت: هنوز خیلی زود است که می گویند که زندگی حرفه ای من در اینجا به پایان رسیده است”.