یوفا سی ال-ستاره ی آکادمی رئال مادرید در مورد پیرامون تمدید قرارداد خود با تیم کهکشانی به مصاحبه پرداخت.

لوکاس در مورد تمدید قرارداد خود با رئال مادرید گفت:

خیلی خوشحالم. از سال ۲۰۰۷ که به رئال مادرید آمدم رویایم بازی کردن در تیم اصلی بود. آسان نبود اما وقتی به چنین دستاوردی می رسی با تلاش و جاه طلبی می توانی به اهدافت دست یابی. ترکیب بی نظیری داریم که بازیکنان فوق العاده ای در این جا حضور دارند. هر کسی بازی می کند سعی می کند بهترین عملکردش را داشته باشد. مهم این است که به تلاش ادامه بدهیم. گروه از هر چیزی مهمتر است.

وی در مورد خاطره زدن پنالتی اول در فینال لیگ قهرمانان اروپا در میلان بیان کرد:

تا نقطه پنالتی فاصله برای من خیلی طولانی شده بود. این که در حین حرکتم توپ را روی انگشتم چرخاندم یک حرکت غیرارادی بود. مطمئن بودم که توپ به گل تبدیل می شود و خوشحالم که این اتفاق رخ داد. اگر دوباره به فینال برسیم می خواهم باز هم پنالتی اول را بزنم.

وازکز در ادامه در مورد شرایط خودش و رقابت با بهترین ها در رئال مادرید صحبت کرد:

همان طور که قبلا گفتم امروز روز مهمی برای من است. خوشحال هستم چرا که در جایی حضور دارم که همیشه می خواستم باشم. در پنج سال آینده تلاش می کنم تا بهترین عملکردم را داشته باشم. با تمام تمرکز تلاش می کنم تا بهترین بازیم را ارائه دهم. امیدوارم هر روز به بازیکن وش خصیت بهتری تبدیل شوم. باید به بازی خودم و شرایطی که دارم باور داشته باشم. رئال مادرید من را انتخاب کرد چرا که به من باور داشتند و در این جا می توانم با بهترین ها رقابت کنم. حضور در رئال مادرید هر روز برای من یک درس و یک افتخار جدید است. افتخاری است که در کنار بازیکنان رئال مادرید حضور داشته باشم و هر روز چیزهای جدیدی از آنها یاد بگیرم. حضور در رئال رویای کودکی من بوده است. حالا در این جا هستم و خیلی خوشحالم.

لوکاس در این باره که با حضور بازیکنانی مثل بیل، بنزما و رونالدو شانس حضور او در ترکیب اصلی رئال کم است اظهار داشت:

مربی با من صحبت کرده است و به من توضیح داده که چه انتظاری دارد. هر روز تمرین می کنم و هر زمان که آماده باشم تلاش می کنم تا بهترین عملکردم را ارائه دهم و به تیم کمک کنم. حضور در این جا برای من افتخار بزرگی است. همه شانس بازی کردن دارند و نقش مهمی دارند. تمدید قرارداد نشان می دهد که باشگاه به من اعتماد دارد و از عملکردم راضی هستند. می خواهم درون زمین و در هر تمرین پاسخ این اعتماد را بدهم. حس بازی کردن در برنابئو را به سختی می توان توضیح داد. بای کردن در مقابل هواداران افتخار بزرگی است و همیشه تلاش می کنم که به تیم کمک کنم و حس بی نظیری دارم نمی توانم در مورد تمجیدهای زیدان از خودم صحبت کنم. افتخاری است که از من راضی است. مایه افتخار من است که الگوی آکادمی دانسته شوم. امیدوارم که محصولات آکادمی بیشتری به تیم اصلی برسند