یوفا سی ال – آمار خوب لیورپول در گلزنی، مالکیت توپ و عواملی دیگر دست در دست هم داده اند تا این تیم متحول شده و این همبستگی باعث صدرنشین این تیم در جدول لیگ برتر انگلیس شده است.

۱۳ ماه طول کشید تا شاگردان یورگن کلوپ خود را به صدر جدول برسانند. زمانی که کلوپ هدایت لیورپول را بر عهده گرفت، این تیم در رده دهم قرار داشت و اکنون به لطف فرصت سوزی های منچسترسیتی و آرسنال، در صدر جدول قرار دارد. این اتفاق پس از ۹۱۶ روز افتاد. اکنون لیورپول همچون سال ۱۹۹۰ رویای قهرمانی را در سر دارد. سرمربی آلمانی پس از آخرین بازی‌شان در لیگ برتر انگلیس گفت: زمانی که به لیورپول آمدم، خواستار صبر و اعتماد سران باشگاه شدم. در این فصل پس از ۱۱ هفته همه مردم متوجه شدند که توانایی قهرمانی در لیگ را داریم.

نترس برابر تیم‌های بزرگ

 

ژوزه مورینیو، آنتونیو کونته، کلودیو رانیری، آرسن ونگر، لوییس فان خال و مانوئل پیگیرینی برابر کلوپ مغلوب شدند. این اتفاق زمانی افتاد که لیورپول صدرنشین نبود. شاگردان کلوپ امسال می‌خواهند لیگ برتر را فتح کند تا خاطره تلخ شکست در فینال لیگ اروپا و جام اتحادیه را فراموش کنند.

صدرنشینی در لیگ

فیلیپه کوتینیو در غیاب لیورپول بی ستاره‌، بازیکنی مهمی در این تیم به حساب می آید و قرمز ها به او نیاز دارند. بعد سوارز که این تیم را تر کرد او تنها بازیکن تاثر گذار بود سطح این بازیکن نسبت به گذشته بهتر شده است و نقش مهمی در تیم خود دارد. کوتینیو تاکنون پنج گل و پنج پاس گل داده است. او از فصل گذشته هفت گل را از بیرون محوطه جریمه به ثمر رسانده است.

سه بازیکن تاثیرگذار

پس از کوتینیو، کلوپ سه بازیکن دارد که مدافعان حریف را دچار مشکل می‌کنند. آمار این سه بازیکن نشان دهنده این موضوع است. سادیو مانه تاکنون ۶ گل و دو پاس گل، روبرتو فیرمینو پنج گل و سه پاس گل و آدام لالانا پنج پاس گل داده است.