یوفا سی ال – لیورپول در دیداری خانگی موفق شد با نتیجه ۲-۰ ساندرلند را شکست بدهد و به صدر جدول لیگ برتر صعود کرد. شاگردان یورگن کلوپ موقعیت های زیادی در این دیدار داشتند و در نهایت با زدن دو گل در دقایق پایانی، توانستند به سه امتیاز این دیدار دست پیدا کنند.

خلاصه بازی :

ضربه آزاد هندرسون در دقیقه ۳۶ روی سر لوورن (که در نقطه ای کور جاگیری کرده بود) همراه شد و با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه ۴۵ سانتر فیرمینو با ضربه سر امره جان همراه شد و این ضربه نیز به بیرون رفت.

دقیقه ۴۹ مانه به خوبی در شکاف خط دفاعی حریف پیش رفت اما فیرمینو را در موقعیت بهتر ندید و با ضربه ای ضعیف موقعیتی خوب را از دست داد.

پاس چیپ عالی جان برای وینالدوم در دقیقه ۵۲ با ضربه این هلندی همراه شد و میلنر که خود را برای زدن ضربه آخر در مقابل دروازه خالی پرت کرده بود، چند سانتی متر دیر کم آورد.

فیرمینو در دقیقه ۵۷ دو بازیکن مقابل را جا گذاشت اما ضربه او در زاویه موافق، توسط دروازه بان مهار شد.

دقیقه ۶۴ حمله همه جانبه قرمزها، روی توپ برگشتی با ضربه والی امره جان همراه شد ؛ ضربه ای که با کمترین اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۶۸ ضربه سر فیرمینو پس از یک ضربه بلاک شده در نزدیکی دروازه مهار شد.
برتری قرمزها ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۷۵، دیووک اوریگی گل برتری لیورپول را به ثمر رساند. او که روی پاس هندرسون صاحب موقعیت شده بود، بعد از پشت سر گذاشتن بازیکن حریف، با ضربه ای دقیق، کار را تمام کرد.

برتری لیورپولی ها در دقایق پایانی ادامه پیدا کرد و سرانجام در وقت های تلف شده به گل دوم رسیدند. خطای اندونگ روی مانه، یک ضربه پنالتی نصیب لیورپول کرد که میلنر توانست آن را تبدیل به گل دوم کند و به این ترتیب، لیورپول با دو گل توانست ساندرلند را شکست بدهد.

شاگردان کلوپ با این پیروزی موقتا به صدر جدول رفتند.