یوفا سی ال – ستاره سال های اخیر دنیای فوتبال که بسیاری از کارشناسان وی را در زمره موفق ترین بازیکنان تاریخ قرار می دهند ، این روزها بسیار آماده به نظر می رسد به طوری که در دو رقابت مهم باشگاهی در صدر جدول گلزنان قرار دارد.

به گزارش موندو دیپورتیوو، با این تیتر : “لئو بازگشته است.” او که چند هفته ای مصدوم بود، حالا  در سه دیدار پس از بازگشتش به میادین، شش گل به ثمر رسانده و در بهترین فرم خود به سر می‌برد. یک گل برابر دپورتیوو، هت‌تریک مقابل تیم پپ گواردیولا و دو گل در مستایا و پنج امتیاز ارزشمند برای بارسلونا!

مسی حالا با دو هت‌تریک در دو بازی و با شش گل، آقای گل لیگ قهرمانان اروپاست. نزدیک ترین تعقیب‌کننده او هم کاوانی با چهار گل است. علاوه بر اروپا، مسی با دو گلی که به دیه‌گو آلوز آماده زد، حالا با هفت گل، در کنار هم تیمی اش، لوئيس سوارز در صدر جدول گلزنان لالیگا نیز قرار دارد. دو گل مقابل بتیس، لگانس، و والنسیا و یک گل مقابل دپورتیوو، او و سوارز را با اختلاف یک گل بالاتر از گریزمان در رقابت برای کسب عنوان پیچیچی (عنوان آقای گلی لالیگا) قرار داده است.

رکورد گلزنی در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا که متعلق به کریستیانو رونالدو با ۱۷ گل است، می‌تواند یکی از گزینه‌هایی باشد که مسی به دنبال آن باشد باشد. ضمن اینکه لئو می تواند به رکورد خودش در این تورنمنت که ۱۴ گل است برسد و یا حتی آن را بهبود بخشد.

شکستن رکورد ۹۱ گل در یک سال که متعلق به خود اوست البته کار دشواری‌ست. چون او در فاصله دو ماه تا پایان سال، ۴۹ گل به ثمررسانده است. اما بدون شک این گلزنی‌های پیاپی در روزهایی که رقیب همیشگی‌اش در اوج آمادگی نیست، در رای‌گیری از روزنامه‌نگاران برای توپ طلا که از امروز آغاز می‌شود – لیست ۳۰ کاندید نهایی فردا توسط فرانس فوتبال اعلام خواهد شد – تاثیر زیادی خواهد داشت. اگرچه فوق ستاره پرتغالی هم‌چنان به دلیل دو قهرمانی در اروپا و یورو، به اعتقاد بسیاری، شانس بالاتری دارد.

آمار لئو در سال های گذشته از بدترین به بهترین :

سال ۲۰۰۴/۰۵ : ۰ گل – ۳ بازی
سال۲۰۰۵/۰۶ : ۰ گل – ۶ بازی
سال ۲۰۰۶/۰۷ : ۴ گل – ۱۳ بازی – هر ۲۵۳ دقیقه یک گل
سال ۲۰۱۵/۱۶: ۶ گل در ۱۰ بازی – هر ۱۳۱٫۶ دقیقه یک گل
سال ۲۰۰۹/۱۰ : ۹ گل در ۱۳ بازی – هر ۱۲۴ دقیقه یک گل
سال ۲۰۱۴/۱۵: ۹ گل در ۱۲ بازی – هر ۱۱۷٫۳ دقیقه یک گل
سال ۲۰۰۸/۰۹ : ۸ گل در ۱۰ بازی – هر ۹۵ دقیقه یک گل
سال ۲۰۰۷/۰۸: ۸ گل در ۱۱ بازی – هر ۹۳ دقیقه یک گل
سال ۲۰۱۳/۰۱۴ : ۱۲ گل در ۱۳ بازی – هر ۸۰٫۵ یک گل
سال ۲۰۱۱/۱۲ : ۱۹ گل در ۱۶ بازی – هر ۷۲٫۵ یک گل
سال ۲۰۱۲/۱۳ : ۱۷ گل در ۱۴ بازی – در هر ۷۰٫۷ دقیقه یک گل
سال ۲۰۱۰/۱۱ : ۱۴ گل در ۱۲ بازی – در هر ۶۹٫۱۴ یک گل
سال ۲۰۱۶/۱۷ : ۱۴ گل در ۱۱ بازی – هر ۶۰٫۲ یک گل