یوفا سی ال – لیونل مسی، اسطوره باشگاه بارسلونا که یکی از اعضای لیست ۳۰ نفره اعلام‌شده از سوی فرانس فوتبال برای کسب توپ طلای ۲۰۱۶ است، از دیدگاه کاربران نشریه فرانسوی و مارکا برترین بازیکن دنیا در سال ۲۰۱۶ انتخاب شد.

طی گزارشی که موندودیپورتیوو منتشر گرده، بلافاصله پس از تمکیل لیست اعلامی ازسوی نشریه فرانسوی که از این پس مسئول انتخاب و معرفی بهترین بازیکن دنیا خواهد بود، تمام نشریات معتبر دنیا اقدام به برگزاری نظرسنجی از مخاطبان خود برای انتخاب فاتح توپ طلای ۲۰۱۶ کردند. اما در حالی که پیش‌بینی می‌شود کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید به دلیل عناوین مهمی که فصل گذشته به دست آورد، برای چهارمین بار توپ طلا را فتح کند، نتایج نظرسنجی فرانس فوتبال و مارکا چیزی کاملا مخالف با این پیش‌بینی را نشان می‌دهند.

در نظرسنجی فرانس فوتبال که تاکنون ۷۱۴۵۷۹ نفر در آن شرکت کرده‌اند، لیونل مسی با ۳۵ درصد اول است. نفر دوم در کمال شگفتی، ریاض محرز الجزایری و ستاره بی‌چون و چرای لسترسیتی‌ست با ۲۵ درصد. و درنهایت نفر سوم هم رونالدوست با ۲۵ درصد. (برای شرکت در این نظرسنجی روی این لینک کلیک کنید.)

اما این قضیه در نظرسنجی سایت اسپانیایی مارکا نیز صادق است. جایی که از میان ۹۴۳۴۸ مخاطب شرکت کرده در رای‌گیری، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا با رای قاطع ۵۷٫۷۸ درصدی شانس اول توپ طلاست. پس از مسی، رونالدو با اختلافی فاحش نسبت به رقیب همیشگی و با ۲۶٫۹۶ درصد دوم است و در نهایت آنتوان گریزمان با تنها ۳٫۲۳ درصد شانس سوم کسب توپ طلا از نگاه مخاطبین مارکا لقب گرفته است. (برای شرکت در نظرسنجی مارکا روی این لینک کلیک کنید.)

گفتنی‌ست بهترین بازیکن دنیا را فرانس فوتبال پیش از پایان سال و طبق رای روزنامه‌نگاران تمام دنیا انتخاب و معرفی خواهد کرد.