یوفا سی ال – در سومین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا یوونتوس موفق شد در خاک فرانسه رقیبش لیون را با یک گل شکست دهد تا همچنان بر صدر جدول تکیه بزند.

عملکرد فوق العاده ی جیجی بوفون و تعویض های هوشمندانه مکس الگری باعث شد تا یوونتوس با یک بازیکن کمتر موفق به کسب ۳ امتیاز حساس و شیرین در خاک فرانسه شود تا با خیالی راحت به مصاف میلان برود.

خلاصه بازی :

دقیقه ۵ : ضربه پای چپ گونزالو هیگواین از بالای دروازه به بیرون رفت تا اولین موقعیت جدی بازی برای تیم مهمان به وجود آید. چند دقیقه بعد، روی ارسال وینگ بک لیون، ضربه سر مختار دیاکابی با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹ : باز هم بازیکنان لیون بودند که با ضربه سر روی دروازه یوونتوس موقعیت ایجاد کردند، امّا ضربه سر رافائل(بازیکن سابق منچستریونایتد) روی کرنر ارسالی از سمت چپ، با فاصله به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳ : ضربه هیگواین از زاویه بسته با واکنش خوب دروازه بان لیون همراه شد و به کرنر رفت.

دقیقه ۳۴ : لئوناردو بونوچی روی کرنر ارسالی بر روی مدافع لیون مرتکب خطا شد و داور به نفع لیون اعلام پنالتی کرد. لاکازته پشت ضربه پنالتی قرار گرفت، امّا جانلوئیجی بوفون با یک واکنش تماشایی ضربه پنالتی را مهار کرد.

دقیقه ۴۲ : ارسال دنی آلوز از سمت راست با ضربه سر تماشایی هیگواین همراه شد، امّا آنتونی لوپس توپ را به خوبی دفع کرد تا مانع گل خوردن تیمش شود.

فشار همه جانبه یوونتوس در لحظات پایانی نیمه نخست بیشتر شد، امّا نتیجه ای به دنبال نداشت و سانتر زیبای دنی آلوز با ضربه سر خطرناک بونوچی همراه شد که از کنار دروازه با فاصله بسیار کمی به بیرون رفت تا برای چندمین بار شانس با لیونی ها یار باشد.

نیمه اول بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

دقیقه ۴۹ : روی اشتباه خط دفاعی یوونتوس، لاکازته بار دیگر صاحب موقعیت خوبی شد، امّا ضربه او در حالی که با برخورد به مدافع یوونتوس تغییر جهت داده بود با واکنش تماشایی بوفون همراه شد و به بیرون رفت.

دقیقه ۵۳ : ماریو لمینا، هافبک یوونتوس با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا یوونتوس ۳۷ دقیقه باقیمانده را با یک بازیکن کمتر ادامه دهد.

دقیقه ۵۵ : ضربه از راه دور دنی آلوز، با فاصله بسیار زیاد از کنار دروازه لیون به بیرون رفت تا همچنان بازی بدون گل دنبال شود.

دقیقه ۶۷ : لاکازت با عبور از سد بارتزالی، از سمت چپ صاحب موقعیت خوبی شد، امّا ضربه او باز هم با واکنش جی جی بوفون همراه شد و راهی به دروازه یوونتوس پیدا نکرد.

دقیقه ۷۰ : باز هم این بوفون بود که روی یک ارسال، ضربه تولیسو را در فاصله بسیار کم در محوطه شش قدم دفع کرد، تا همچنان ناجی یوونتوس در این دیدار باشد. نکته جالب در این بازی،تشویق بوفون توسط تماشاگران لیون بود که صجنه های زیبایی را شاهد بودیم.

دقیقه ۷۶ : کوادرادو که به عنوان بازیکن تعویضی به جای دیبالا به زمین آمده بود ابتدا با یک حرکت زیبا بازیکن مقابل را دریبل کرد و سپس با ضربه ای تماشایی از زاویه کاملا بسته، دروازه لیون را باز کرد تا یوونتوس ده نفره از لیون پیش بیافتد. بدون شک این گل زیباترین گل شب اول از هفته سوم لیگ قهرمانان بود.

در ادامه تلاش لیون برای به تساوی کشاندن بازی نتیجه ای در بر نداشت تا یوونتوس با پیروزی ۱-۰ مقابل لیون با کسب ۷ امتیاز در کنار سویا ۷ امتیازی و با تفاضل گل بهتر در صدرجدول گروه H قرار گیرد.

آمار بازی :