یوفا سی ال – پابلو آلکاسر که در همین تابستان از والنسیا به بارسلونا پیوست،شکست دادن اتلتیکو را بسیار دشوارتر از از رویارویی با رئال می داند. پاکو که یکی از سمبل های والنسیا محسوب می شد، با دریافت پیشنهادی از بارسا، کوک جدایی نواخت و باشگاه محبوبش را ترک کرد.

وی در همین رابطه به کادنا کوپه گفت:” من والنسیایی هستم و والنسیا را از ته قلب دوست دارم ولی نمی توانستم به پیشنهاد بارسا نه بگویم. معتقدم حضور در بارسلونا تحت هر شرایطی و امکاناتی، قدمی رو به اینده برای یک فوتبالیست محسوب می شود.”

پاکو در مورد شرایطش در بارسلونا گفت:” به تازگی به تیم پیوسته ام و برای هماهنگی به کمی زمان نیاز دارم. هنوز گل نزده ام ولی به زودی گلزنی را شروع خواهمکرد. دوستان زیادی در بارسا داشتم و خیلی زود در این تیم جا افتادم.

آلکاسر:” مسی انسانی فوق العاده است. شاید به نظر بیاید که فوتبالیستی در حد او باید کمی مغرور باشد اما از همان روزهای ابتتدایی فهمیدم که لئو چنین خصوصیاتی ندارد. او، نیمار و سوارز، به سایر بازیکنان بسیار کمک می کنند. معتقدم مسی بهترین بازیکن تاریخ است و شایسته توپ طلا.”

رئال و اتلتیکو:” به خاطر سبک منحصر به فرد اتلتیکو معتقدم مغلوب کردن اتلتیکو بسیار دشوارتر از رئال باشد. دیگو تیمی متحد و جنگنده وجسور ساخته که می تواند مقابل هر تیمی  پیروز شده و موجب دردسر ساز باشد.”