یوفا سی ال – از ساعت ۲۲:۳۵ به وقت ایران، تیم های منچستریونایتد انگلیس و زوریا لوهانسک اوکراین در چارچوب مرحله گروهی رقابت های لیگ اروپا به مصاف یکدیگر رفتند و در پایان این شاگردان مورینیو بودند که بدر یک بازی سرد با تک گل زلاتان موفق به کسب سه امتیاز حساس شدند.

مورینیو تیمش را با ترکیب زیر به میدان فرستاد :

زوریا لوهانسک رومانی برنامه ریزی ثابتی برای این بازی داشت. آن ها با تاکتیکی که در ۲ فصل گذشته به دفعات در اولدترافورد جواب گرفته است، پا به میدان مسابقه گذاشتند. آن ها با دفاع چند لایه و آمادگی بازیکنان کناری خط دفاعی سعی در ایجاد ضد حملات را داشتند، وی با استفاده از این نقشه توانست یک نیمه به خوبی تیمش را در مقابل خطرات ایجاد شده از سوی مهاجمین منچستریونایتد در امان نگه دارد، اگر چه شوت سرکش مارکوس رشفورد که با تیر افقی دروازه برخورد کرد، می توانست یونایتد را در نیمه اول با گل راهی رختکن کند. از دیگر فرصت های خطرناک نیمه اول می توان به شوت زلاتان ابراهیموویچ در دقیقه ۱۹ بازی اشاره کرد که پس از برخورد به پای مدافع زوریا با اختلافی اندک به بیرون رفت. همچنین در اواخر نیمه اول نیز مروانه فلینی این فرصت را داشت که با ضربه سر گلزنی کند، اما ضربه چکشی او با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. زوریا نیز چندین بار در ضد حملات خود برای گلزنی تلاش کرد، اما موفق به تهدید جدی دروازه سرخیو رومرو نشد.

در نیمه دوم، زوریا بار دیگر در یک ضر حمله سریع می توانست دروازه یونایتد را باز کند، اما در نهایت موفق به وارد کردن توپ به دروازه رومرو نشدند.

در دقیقه ۶۷، اولین شوت در چارچوب بازی از سوی بازیکنان زوریا زده شد. پائولینیو که در دقیقه ۵۹ به بازی آمده بود، با یک ضربه فنی از نزدیکی های محوطه جریمه، دروازه یونایتد رو با تهدیدی جدی روبرو کرد، اما واکنش به موقع رومرو مانع از باز شدن دروازه تیمش شد.

در دقیقه ۶۸، وین رونی به جای جسی لینگارد وارد میدان شد. یک دقیقه بعد، روی حرکت خوب تیموتی فوسو منساه از سمت راست زمین و سانتر او، وین رونی تاثیری نصفه و نیمه روی توپ گذاشت و این زلاتان ابراهیموویچ بود که در چند قدمی دروازه با استفاده از فیزیک خوب خود موفق شد با ضربه سر دروازه شوچنکو را باز کند و تیمش را پیش بیندازد.

در دقیقه ۷۳، ژوزه مورینیو دو تعویض همزمان را انجام داد. اشلی یانگ و آنتونی مارسیال به جای خوان ماتا و تیموتی فوسو منساه وارد بازی شدند.

در دقیقه ۸۸، ضربه آزاد زده شده از سوی زلاتان ابراهیموویچ به وسیله شوچنکو مهار شد.

در پایان، این منچستریونایتد بود که با یک پیروزی خفیف و مشکل توانست ۳ امتیاز از حریف گمنام خود بگیرد.

آمار بازی :