یوفا سی ال – دو تیم میلان و اینتر، یکشنبه باید در دربی حساس شهر میلان برابر هم به میدان بروند. دیداری که از اهمیت بسیار بالایی برای دو تیم برخوردار است.

ماسیمو موراتی رئیس و مالک سابق باشگاه اینتر پیش از این دیدار گفت: خب دو تیم شرایط متفاوتی دارند و هیچکس نمی‌تواند این ادعا را داشته باشد که اینتر الان در وضعیت مشابهی با میلان است. مونتلا ثابت کرده می تواند عملکرد خوبی داشته باشد. او شرایط خیلی خوبی در میلان داشته است.

با این حال پیولی برگ برنده اینتر است، چرا که همیشه تعویض مربی اثرات خوبی دارد. این یک کار آسان برای او نخواهد بود، اولین بازی پیولی بسیار دشوار است. من فکر کنم پیولی برنامه خیلی خوبی برای این دیدار داشته باشد و بتواند نتایج خوبی داشته باشد.

موراتی هنگامی که ۳ سال پیش سهام عمده خود را به اریک توهیر فروخت، از ریاست باشگاه کناره‌گیری کرد، امسال توهیر هم ۴۰ درصد از سهام خود را به گروه سونینگ چین فروخت.

رییس پیشین باشگاه اینتر که در دوران ریاست وی و مربیگری ژوزه مورینیو در این تیم، سه‌گانه را کسب کرد، درباره پیولی اظهار کرد: هنوز بسیار زود است که درباره این مربی قضاوت کنیم. باید به او فرصت لازم را دارد تا تفکراتش را در تیم اجرا کند. باید ببینیم او تا پایان نیم فصل چه برنامه ای برای احیای اینتر در سر خواهد داشت.

الک و رئیس سابق اینتر در پایان گفت: ریاست باشگاه افتخار بزرگی است اما نمی‌دانم در جواب این درخواست چه بگویم. این موضوع برای مردم و هواداران یک حس نوستالژیک دارد. اریک توهیر برای به خدمت گرفتن بازیکنان جدید تلاش کرد، در این میان مشکلاتی نیز به وجود آمد چرا که اینتر بزرگتر از چیزی بود که او انتظار داشت.

با وجود چینی ها من احساس آرامش می‌کنم، آن‌ها می خواهند کارهای بزرگی انجام دهند. مهم اینتر است و وضعیتی که این تیم دارد. باید اینتر هر چه سریع‌تر به شرایط خوب خود بازگردد و این همان چیزی است که توهیر به دنبال آن است.