یوفا سی ال – ژوزه مورینیو سرمربی شیاطین سرخ در کنفرانس خبری پیش از بازی با تیم سابقش عنوان کرد که دیر یا زود باید به استنفوردبریج برمی گشت.

ژوزه در مصاحبه با اسکای اسپورت گفت :

وقتی باشگاهی را ترک می کنید که در ۲ دوره متفاوت برایش قهرمانی آورده اید و به هوادارانش برخی از بهترین لحظه هایی که تجربه کرده اند را اعطا کرده اید، آن باشگاه را با حسِ “من در اینجا کارم را انجام داده ام” ترک می کنید. فکر نمی کنم که آن ها (چلسی) بخواهند من را از تاریخشان پاک کنند، اما حتی اگر چنین چیزی را بخواهند، نمی توانند من را از تاریخ چلسی پاک کنند. آن ها به تاریخ من هم تعلق دارند. احساسات بدی بین ما وجود ندارد.

مالک باشگاه تصمیم گرفت مرا از باشگاه کنار بگذارد. هواداران تیم قدرتی از خودشان ندارند. آن ها همیشه حمایت خود را از من نشان می دادند، که من را دوست دارند، اما در باشگاه چلسی، هواداران صاحب قدرت خاصی نیستند. در برخی باشگاه ها، مخصوصاً در برخی باشگاه های لاتین (منظور کشورهای اسپانیا و پرتغال است)، شکل باشگاه به گونه ای است که هوادارانشان قدرتی واقعی را در برابر هیئت مدیره و رئیس و مالک باشگاه دارند. اما در اینجا هواداران قدرتی ندارند، بنابراین آقای مالک، آبراموویچ تصمیم گرفت که من را اخراج کند. با این حال من باشگاه را بدون گفتن یک کلمه بد درباره کسی از افراد درون آن ترک کردم.

من انتظار واکنشی منفی را نخواهم داشت، حتی اگر با لوگوی منچستریونایتد به آنجا بروم و برای کسب امتیاز مبارزه کنیم. هیچ دلیلی برای واکنشی بد وجود ندارد. اگر آن ها پذیرایی خوبی را از من داشته باشند، نمی دانم که چه خواهد شد. من دیگر سرمربی آن ها نیستم. من نماینده یک باشگاه رقیب هستم.

واکنش هواداران چلسی اهمیتی ندارد. من برای همیشه قدردان هواداری آن ها خواهم بود. ما لحظات خوب بسیار زیادی را با هم شروع کردیم، لحظاتی به یاد ماندنی برای باشگاه. وقتی که افراد درباره احتمال اخراج شدن من حرف می زدند، هواداران چلسی همواره اسم من را می خواندند. من می توانستم از خانه تا ورزشگاه را پیاده طی کنم و یک نفر هم حرف بدی را به من نمی زد.