یوفا سی ال – پس از خرید دو باشگاه بزرگ میلان و اینتر توسط چینی ها و سرمایه گزاری چشم بادامی ها در فوتبال ایتالیا، این بار آن ها بدنبال مالکیت پالرمو این کشور هستند.

طی روزهای اخیر گمانه زنی های فراوانی مبنی بر فروش باشگاه پالرمو به چینی ها عنوان شده بود. حال مائوریتسیو زامپارینی، رییس همیشه در صحنه باشگاه در گفتگو با رادیو ری ایتالیا گفت :

باید بگویم که گروهی از کشور چین بخش عظیمی از سهام پالرمو را خواهند خرید و من به عنوان سرمایه گذاری جزئی به فعالیتم در باشگاه ادامه می دهم. من شرایطی را در درخواست آنها قرار داده ام که خودم هم بخشی از باشگاه باشم. در ماه آینده، ما با این گروه چینی به توافق خواهیم رسید آنها آماده اند سرمایه بسیار خوبی وارد باشگاه کنند. امیدوارم هواداران دلیل این کار مرا درک کنند. آینده این باشگاه اولویت اول من است.
چینی ها چه قدر خرج خواهند کرد؟ من این تصمیم را به آن ها واگذار کرده ام. اگر می خواهند پالرمو در لیگ قهرمانان باشد باید بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون یورو خرج کنند. اگر لیگ اروپا را می خواهند، ۵۰ میلیون یورو و اگر تنها بقا در لیگ را بخواهند ۲۰ میلیون یورو خرج می کنند(می خندد)
هدف اصلی من این است که آنها در متن کار قرار بگیرند و حدود ۲۰۰ میلیون یورو در ابتدا خرج خواهند کرد. ۱۵۰ میلیون یورو برای ساخت استادیوم مدرن، ۳۰ میلیون یورو برای ساخت یک زمین تمرینی جدید و ۲۰ میلیون یورو، یک سورپرایز است. یک کار بشر دوستانه که بعدا در مورد آن صحبت خواهم کرد.فعلا زود است. زنده باد پالرمو.

در صورتی که این امر انجام پذیرد، پالرمو سومین باشگاه ایتالیایی خواهد بود که توسط چینی ها خریداری می شود.