یوفا سی ال – از سری دیدارهای گروهی لیگ قهرمانان امشب دو تیم اسپورتینگ لیسبون پرتغال و دورتموند آلمان در شهر لیسبون پرتغال مسابقه می دهند.

بازی دو تیم اسپورتینگ لیسبون و دورتموند امشب از ساعت ۲۳:۱۵ در استادیوم ژوزه آلوالادی شهر لیسبون در چارچوب رقابت های گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروه شش برگزار می گردد و مصاف دو تیم مدعی در دو کشور پرتغال و آلمان است.

اسپورتینگ لیسبون :

تیم اسپورتینگ و شاگردان خسوس به دنبال کسب هر سه امتیاز در این مسابقه اند تا بتوانند خود را در کورس رقابت صعود به مرحله بعد نگه دارند.آنها در لیگ برتر پرتغال در این فصل از ۷ بازی ۱۶ امتیاز گرفته اند و در رتبه دوم جدول رده بندی قرار دارند.

در لیگ قهرمانان آنها در بازی اول علی رغم برتری یک بر صفر تا دقیقه ۸۹ مقابل رئال مادرید در اسپانیا  اما در نهایت دو بر یک نتیجه را واگذار کردند و در بازی دوم نیز با دو گل لژیا ورشو لهستان را شکست دادند تا با سه امتیاز در رتبه سوم جدول گروه هفت مسابقات قرار گیرد.

آنها در این بازی مهره کلیدی خود آدرین سیلوا را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهند داشت.

دورتموند :

تیم دورتموند و شاگردان توخل در این فصل در دو بازی اخیر خود در لیگ به لورکوزن باختند و مقابل هرتابرلین نیز به تساوی رسیده اند تا از ۷ مسابقه خود در لیگ ۱۳ امتیاز کسب کنند و در رتبه پنجم جدول قرار بگیرند.آنها با تیم صدرنشین یعنی بایرن ۴ امتیاز اختلاف دارند.

در لیگ قهرمانان اروپا دورتموند نمایش بهتری داشته و در بازی اول خود لژیا ورشو را گلباران کرد و در بازی دوم در خانه با تیم رئال مادرید به تساوی دو بر دو رسید تا با ۴ امتیاز هم امتیاز با رئال در رتبه دوم قرار بگیرند.

دورتموند در این بازی مصدومان زیادی از جمله سوبوتیچ،سوکراتیس و مارکو رویس را دارد و بازی کردن شورله،رافائل گریرو و لوکاس پیژک نیز در هاله ای از ابهام است.

رتبه دو تیم در جدول گروه هفت لیگ قهرمانان اروپا :

ترکیب احتمالی دو تیم :