یوفا سی ال – در حساس ترین و مهمترین بازی از هفته ششم لیگ فوتبال آلمان موسوم به بوندسلیگا ، راس ساعت ۲۰ امشب؛ بایرلورکوزن در بای آرنا از دورتموند پذیرایی می کند.

بایرلورکوزن شروع خوبی در رقابت‌های این فصل بوندس لیگا نداشته است. شیرها با ۲ برد، ۱ تساوی و ۲ باخت از ۵ بازی، در رده دهم جدول بوندس لیگا جای گرفته‌اند و وضعیت خوبی را پشت سر نمی گذارند و نتوانسته‌اند انتظاراتی که از آن‌ها پیش از آغاز فصل می‌رفت را برآورده کنند و برای کسب سه امتیاز از بازی خانگی به میدان خواهند رفت تا نتایج بد خود را جبران کنند.

در طرف مقابل بروسیا دورتموند وضعیت بسیار خوبی دارد اما ۱ باخت، اختلاف سه امتیازی با بایرن صدرنشین ایجاد کرده است. زنبورها خیال این را ندارند که از همین هفته‌های آغازین اختلاف امتیازی آن‌ها با بایرن مونیخ افزایش یابد و قهرمانی را خودشان به رقیب تقدیم کنند.

باید دید که مصاف جذاب اشمیت و توخل دو مربی جوان فوتبال آلمان را این بار کدام مربی پیروز خواهد شد. بروسیا دورتموند در فصل گذشته موفق شد لورکوزن را در هر دو بازی رفت و برگشت شکست دهد و به اصطلاح دبل کند و این بازی، نبردی دشوار نیز برای اشمیت و شیرها خواهد بود چرا که خط حمله دورتموند ثابت کرده توان گل زدن به هر تیمی را دارد.

غایبین دو تیم :
بایرلورکوزن: پوهیانپالو، یورچنکو، بلعربی، لارس بندر(مبهم)

بروسیا دورتموند: دورم، سوبوتیچ، رویس، بندر، بارترا، پارک، شورله

آمار و ازقام :
جالب است بد انید که در ۹ سال اخیر بایرلورکوزن موفق به پیروزی در بازی خانگی مقابل بروسیا دورتموند نشده است.

بایرلورکوزن فصل گذشته در اینجای فصل یک امتیاز کمتر داشت، ۶ امتیاز از ۵ مسابقه.

آخرین باخت دورتموند در بای آرنا به می ۲۰۰۷ باز می گردد.

۹ بازیکن دورتموند در این فصل بوندس لیگا گلزنی کرده اند. بیش از هر تیم دیگری در لیگ و این یک رکورد برای آنها به حساب می آید.

پیر امریک اوبامیانگ هفته گذشته موفق شد در صدمین بازیش در لیگ برای بار پنجاه و نهم در پیراهن بروسیا دورتموند گلزنی کند. ۴ گل بیشتر از روبرت لواندوفسکی زمانی که به صد بازی با پیراهن دورتموند رسید. این نوید ظهور یک بازیکن بزرگ دیگر در مکتب دورتموند را می دهد.

ترکیب احتمالی دو تیم :

پیش بینی وبسایت معتبر هو اسکورد از نتیجه بازی :