یوفا سی ال – بایرن مونیخ و اتلتیکو تا کنون دو بار به مصاف همدیگر رفته اند. اولین بازی آنها در سال ۱۹۷۴ بوده که با برتری قاطع ۴ بر صفر به سود بایرن به پایان رسید و در بازی برگشت هر دو تیم به نتیجه بدون گل رضایت داده تا پرونده آنها در آن سال بسته شود. تقابل بعدی این دو تیم به فصل ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶ برمیگردد جایی که پپ گواردیولا هدایت مونیخی ها در دست داشت.

در بازی دور رفت لیگ قهرمانان اروپا باورایی ها در ویسنته کالدرون به سد محکم دفاعی اتلتیکو برخورد کردند و با گل سائول نیگوئس بازی یک بر صفر به سود شاگردان دیگو سیمئونه به پایان رسید. در دور برگشت نیز بایرنی ها که در یک بازی تهاجمی به سمت دروازه اتلتیکو در ورزشگاه خانگی خود (آلیانز آرنا) یورش بردند و توانستن از لایه های دفاعی این تیم مادریدی عبور کنند و ۲ گل به ثمر برسانند با این وجود بازی با نتیجه دو بر یک به سود بایرن مونیخ به پایان رسید و در مجموع مساوی شد اما چون راه راه پوشان مادریدی گل در خانه حریف زده بودند راهی مرحله بعدی شدند.

بازی بعدی این دو تیم امشب در مرحله گروهی است جایی که مونیخی ها مهمان مادریدی ها هستند.

شاگردان دیگو سیمئونه در ابتدای فصل لالیگای اسپانیا شروع خوبی در لیگ نداشتهاند و نتایج خوبی کسب نکردند. با این وجود روند آنها بهبود پیدا کرد, تا جایی که در ۵ هفته اخیر، چهار پیروزی و یک تساوی حاصل آنها شد که تساوی آنها نیز مربوط به بازی با بارسا بر میگردد.

اما در آن سو بایرنی ها در بوندسلیگای آلمان شروع طوفانی داشتهاند و تمام بازی های خود را با پیروزی پشت سر گذاشته اند و نکته قابل توجه این است که تنها یک توپ از خط دروازه انها عبور کرده است.