جرارد پیکه بازیکن با ارزش بارسلونا که در این سال ها در ترکیب بارسلونا خوش درخشیده و باعث شده این تیم در خط دفاع کمتر احساس ضعف کند در گزارش با موندو دپورتیوو رسانه نزدیک به این باشگاه صحبت های جالبی کرده است که در ادامه این مطلب به بخشی از آنها میپردازیم.

از پیکه پرسیده شد چه تصمیمی برای آینده گرفته است آیا میخواهید مربی شوید؟

“من تا جام جهانی ۲۰۱۸ بازی میکنم و امید وارم تا آن موقع بتوانم برای تیم مفید باشم بعد از آن تصمیم میگیرم که بمانم یا بروم قطعا در این دو سال اتفاقات زیادی خواهد افتاد. در مورد مربیگری فکر میکنم چالش جدیدی باشد اما من دوست دارم بیشتر مسئولیتی در باشگاه قبول کنم تا اینکه مربی شود زیرا که حس میکنم این کار برای من بهتر است تا هدایت یک تیم بزرگ همانند بارسلونا.”

این روزها که بازی های ملی انجام شد جنجال های زیادی بر سر اینکه پرچم اسپانیا بر روی لباست نبود به وجود آمد در این مورد و دیگر حواشی خود با رئال توضیح میدهید؟

“این ها همه شایعاتی است که رسانه ها دنبال میکنند من هیچ تاکیدی بر این که موافق جدا شدن ایالت کاتالونیا از اسپانیا هستم نکرده ام و هیچگاه طرف کسی را نخواهم گرفت. فوتبال و سیاست همیشه با هم بوده و اینکه میگویند فوتبال و سیاست از هم جدا هستند درست نیست. چیزی که فوتبال را داغ میکند رقابت و کری خواندن بین بارسلونا و رئال مادرید است که اگر نباشد دیگر فوتبال آن هیجان را دنبال نمیکند.”

رابطه ات با راموس چگونه است؟

“رابطه من با راموس خوب است و مشکلی ندارد ما با هم بر سر مسائل مختلف بازی های ملی بحث و گفتگو میکنیم به هر حال او بعد از کاسیاس کاپیتان تیم شده است و من برای او احترام قائلم.”

پایان مسی نزدیک است ؟

“مسی بدون شک بهترین بازیکن تاریخ است. او زمانی از بارسا جدا خواهد شد که مرگ باعثش باشد در این صورت او همیشه در خدمت تیم است. به هر حال بعد از او نیز باید روند طوری باشد که همیشه جز بهترین ها باشیم.”

چگونه با همسرت آشنا شدی؟

“در جام جهانی ۲۰۱۰ در آفریقا جنوبی بود که همدیگر را دیدیم و با او صحبت کردم در ابتدا خیلی معمولی بود ولی احساسی در دلم آمد که بعد از این که با اسپانیا قهرمانیمان را جشن گرفتم از او خاستگاری کردم و او جواب مثبت داد و حدود ۶ سال است که زندگی مشترک داریم.”

گفتنی وی از همسر خود دو فرزند به نام های میلان و ساشا دارد که به نقل از جرارد پیکه آنها از زندگی حرفه ای پدر و مادرشان چیز زیادی نمیدانند.

نظرت در مورد کریستیانو رونالدو چه است؟

“قطعا او جز بهترین بازیکنان بزرگ جهان است که در گل زدن استعداد و تمرینات زیادی میکند.”