یوفا سی ال – سرمربی فعلی تیم بایرن مونیخ کارلو آنجلوتی, سابقه هدایت تیم چلسی را در کارنامه خود دارد. وی به مدت دو سال در این باشگاه بود. کارلتو صحبت های جالبی را در مورد زندگی در آلمان و همچنین تیم  سابق خود انجام داده است.

در مصاحبه با دیلی میل:

ابتدا در مورد زندگی در آلمان و زبان دشوار آن سخن میگوید:

یاد گرفتن گرامر آلمانی برای من دشوار بود در ابتدا از این بیم داشتم که نتوانم آن را فرا گیرم اما الان مشکلی با این قضیه ندارم و میتوانم نیازهایم را رفع کنم. کلمات در هنجره به گونه ای خاص بیان میشود که تلفظ آن مشکل است. این دشواری باعث میشود که این زبان را به یکی از سختترین زبان ها تبدیل کند.

نوع خوراک چگونه است؟

خوراک در اینجا خوب است. از شمال ایتالیا تا اینجا من مشکلی با این غذا ها ندارم.

این حرف کارلتو نشان میدهد او سلیقه خود در مورد غذا ها افزایش داده و مشکلی با نوع خوراک منطقه باورایی ها ندارد. وی در مورد بعضی از عادت های بد نوشیدن در آنجا نیز صحبت کرد.

آنجلوتی بی شک یکی از بزرگترین مربیان این سیاره است زیرا او سه بار فاتح لیگ قهرمانان اروپا شده است. وی سابقه مدیریت تیم های بزرگی از جمله یوونتوس, میلان و رئال مادرید را در کارنامه خود دارد. و در کنار باب پیزلی جز تنها مربیانی هستند که این عنوان را در کارنامه خود دارند.

در سال ۲۰۱۱ زمانی که چلسی را ترک کرد رومن آبراموویچ مالک این باشگاه از این میترسید که بازیکنان ارشد خود همانند جان تری و فرانک لمپارد تحت تاثیر مهربانی این سرمربی قرار گیرند و از این تیم همراه او روند.

وی در مورد چلسی و کاپیتان سابقش کونته میگوید:

این که کونته موفق خواهد بود یا خیر تنها مربوط به سیاست های کلی این تیم بر میگردد. اگر هدف آن‌ها قهرمانی لیگ است، کار دشواری پیش روی کونته است؛ اما اگر هدف بلندمدتی دارند مثلا قصد دارند استراتژی، ترکیب جدید یا نگاه تازه‌ای به فوتبال را در چلسی به کار ببندند، آنتونیو گزینه بسیار مناسبی برای این امر است.

زمانی که هدایت یوونتوس بر عهده من بود کونته در تیم من کاپیتان بود.او همیشه رفتار حرفه ای خود را حفظ میکرد و فکر می‌کنم رفتار حرفه‌ای که دارد باعث مربی شدن وی شده است.  من از روش مربیگری او اطلاع کافی ندارم، اما با شخصیت او آشنا هستم. کونته همیشه روی کارش تمرکز دارد و مطمئنم با چلسی موفق خواهد بود. اما نیاز به زمان دارد.