یوفا سی ال – کافو افسانه ای که سابقه قهرمانی در جام جهانی، لیگ قهرمانان اروپا و سری آ را در کارنامه دارد و خود یکی از بازیکنان بزرگ و سابق باشگاه رم محسوب می شود به تمجید از فرانچسکو توتی پرداخت.

ارکوس اوانگلیستا د موراس ملقب به کافو که از او به عنوان بهترین دفاع راست تاریخ فوتبال یاد می شود در گفتگو با نشریه چاپ رم ، کوریره دلا اسپورت در رابطه با هم تیمی سابقش گفت :

توتی رهبر، نماد و سمبل رم است. یک قهرمان، همیشه یک قهرمان است و مردم همیشه از او یاد می کنند چرا که او یک بازیکن کلاس جهانی است. هر تیم، باید یک الگو و نماد داشته باشد و توتی، یک الگو در رم است. وقتی می بینم که او با ۴۰ سال سن همچنان در سطح اول اروپا بازی می کند، حسودیم می شود(می خندد). اگر توتی هنوز هم بازی می کند به علت است است که او هنوز هم می تواند فوتبالی در سطح جهانی ارائه دهد. آیا من انتظارش را داشتم که توتی تا این سن بازی کند؟ بله زیرا او بازیکنی حرفه ای است و به خوبی از خود مراقبت کرده است. تنها خود توتی می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی بازنشسته شود. اگر او در فرم خوبی است، پس باید بازی کند. توتی سخت کار می کند، او متعلق به رم و شایسته حضور در رم است.