یوفا سی ال – این نخستین بار است که این داور دیدار ال کلاسیکو را در چارچوب رقابت های لالیگا سوت می زند، اگرچه او پیش از این دو بار در کوپا دل ری و سوپر کاپ اسپانیا، ال کلاسیکو را داوری کرده که هر دو در فصل ۲۰۱۲/۱۳ بوده است.

نخستین تجربه او در ال کلاسیکو، دیدار رفت سوپر کاپ اسپانیا در سال ۲۰۱۲ بود که با پیروزی ۳-۲ بارسا در نیوکمپ همراه بود، اما در نهایت با پیروزی ۲-۱ رئال در برنابئو، این تیم مادریدی بود که به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف، سوپر کاپ را از آن خود کرد.
تجربه بعدی گومز در ال کلاسیکو، چند ماه بعد و در مادرید رقم خورد. بارسا در آن زمان توسط جوردی رورا رهبری می شد و در نهایت این دیدار که از چارچوب رقابت های کوپا دل ری برگزار می شد، با گلزنی فابرگاس برای بارسا، با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت. در دیدار برگشت، رئال ۱-۳ در نیوکمپ پیروز شد و به دور بعد رفت.
در لیگ، گومز تا به حال ۲۰ دیدار را برای بارسا سوت زده که ۱۷ پیروزی و ۳ تساوی حاصل آن بوده است. در دیدارهای برگزار شده در نیوکمپ، بارسا ۷ پیروزی و یک تساوی تحت قضاوت او بدست آورده است. برای مادرید، او ۲۷ بار قضاوت کرده که ۱۸ پیروزی، ۵ تساوی و ۴ شکست، حاصل آن دیدارها برای سفید پوشان بوده است.