یوفا سی ال – مورینیو سرمربی منچستریونایتد در کنفراس خبری پیش از بازی با فاینورد حاضر شد و جواب گوی سوالات خبرنگاران شد.

تیم منچستریونایتد در بازی پنجم خود در مرحله گروهی مسابقات لیگ اروپا در گروه اول مسابقات فردا پنج شنبه به مصاف تیم فاینورد هلند می رود.

حال مورینیو در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت :

منچستر در هفته های اخیر:
“نتایج به اندازه کافی خوب نیستند،مخصوصا موقعی که نتایج را با نحوه بازی تیم مقایسه می کنید.برای مثال ، اگر شما مقابل آرسنال مساوی کرده اید ،این یک نتیجه معمولی است این نتیجه دراماتیکی نیست.شما خیلی خوب بازی می کنید و خیلی خوب موقعیت می سازید اما نتیجه نم یگیرید.مخصوصا سه بازی اخیر خود ما در خانه برابر استوک سیتی،برنلی و آرسنال”.

ترکیب بازی:
“ما به چهار امتیاز نیازمندیم.جایی برای شکست خوردن وجود نخواهد داشت و بازی فردا بازی ای هست که ما دو گزینه داریم.ما می خواهیم با توجه به این ترکیب را انتخاب کنیم . این یک بازی حذفیو بسیار حساساست”.
قراداد خودت با باشگاه :
“قرارداد سه ساله ای که در ابتدا اینجا به من پیشنهاد شد ،نمیخواست اینگونه باشد.این سه سال فقط مربوط به پنجره های نقل و انتقالات نیست.این مربوط به رابطه من با بازیکنان و دانسته های من است،شخصیت من به عنوان سرمربی،همه آنها راجع به آن است”.
“اما اگر شما از من بپرسید که من منتظر سال سوم خود برای موفقیت ها هستم،نه اینگونه نیست.من می خواهم بدون وقفه برای نتایج عالی و موفقیت تلاش کنم”.

نظرت درباره هی هواداران :
“ما با چند نمایش بد آنها را چند بار سر شکسته کردیم.اما ما هیچوقت آنها را با تقصیر،تلاش،شور و ذوق سرشکسته نمی کنیم.نتایج فوق العاده نیستند ولی آنها می فهمند که تیم واقعا برای بردن تلاش می کند.من فکر می کنم که با بد بازی کردن آینده روشن نمی شود.بلکه با بازی خوب آینده روشن خواهد شد”.

“ما در وضعیتی هستیم که با نحوه بازی کردن خود خوشحال هستیم.نحوه فوتبال ما و بازی کردن ما واقعا مارا خوشحال می کند”.
سختی کار در یونایتد به اندازه انتظار مورینیو است:
“این کار به همانگونه که من فکر میکردم سخت است.من گفتم می خواهم لیگ برتر را کسب کنم ، ریسکو خطر آن را می دانستم.اما دوباره،تمرکز روی سه بازی آخری که ما در خانه انجام دادیم ، این ممکن است که ما نبریم.با وجود آن با ۶ امتیاز ما می توانستیم جز چهار تیم بالای جدول باشیم و به رتبه های اول و دوم خیلی نزدیک باشیم.پس چیزی که سخت است این است که ما خیلی خوب بازی کردیم اما برنده نشدیم”.

در مورد نقل و انتقالات :
“او(می خندد)من فقط با شما مصاحبه می کنم ، در فوتبال ما باید هفته به هفته خود را ثابت کنیم و بازیکنان نیز همینگونه هستند.این کافی نیست که بگوییم چند سال پیش این اتفاق افتاد یا من باعث آن بودم ، بازیکنان باید بهتر بازی کنند و بهتر کار کنند ، اما این طبیعیست”.

نظر شما در مورد جذب مسی :
“او به شوخی گفت داستان مسی در هر فصل همین گونه است!او هر فصل در حال ترک بارسلونا است ولی این اتفاق نمی افتد، صادقانه بگویم ، من نمی خواهم او بارسا را ترک کند زیرا به آنجا تعلق دارد.”

نگاه شما به قرارداد سه ساله :
“بگذارید قدم به قدم پیش برویم . من در آغاز قراردادم هستم ، پس بگذارید گام به گام پیش برویم.آیا من دوست دارم که بیشتر از سه سال اینجا بمانم ؟ بله . دوست دارم .خیلی دوست دارم “.

نظر شما در مورد فصل بعد و ماندن زلاتان :
“وضعیت او معلوم است.او یک قرارداد ۱+۱ دارد.ما با او خوشحال هستیم و می خواهیم سال دوم او را در اینجا داشته باشیم”.

“او خوشحال است.او عاشق سبک زندگی اش به عنوان یک بازیکن منچستریونایتد است و این یک چالش بزرگ در زندگی فوتبال فوق العاده او می باشد”.

نظرتان در مورد اتمام فوتبال رونی :

“وقتی از ابتدا سوال شما را شنیدم گمان کردم که می خواهید بپرسید که این بد است که در مراسم عروسی و یا هر جای دیگری باشد”.