یوفا سی ال – الیویر ژیرو که در فصل جاری برای آرسنال به یک نیمکت نشین محض تبدیل شده ، از لحاظ روحی در شرایط خوبی قرار ندارد ، در این بین کوشیلنی فرانسوی هم تیمی و هم وطن وی به دفاع از او پرداخته و خاطر نشان کرد که وی دوباره می تواند برای بازپس گیری جایگاهش بجنگد.

به نقل از نشریه فورفورتو کوشیلنی از هموطن خود برای بازپس گیری جایگاهش در ترکیب اصلی توپچی ها و اثبات دوباره توانایی هایش به آرسن ونگر حمایت کرد. لازم به ذکر است که ژیرو در فصل جاری لیگ برتر انگلیس تنها ۵۱ دقیقه فرصت بازی پیدا کرده است.

کوشیلنی عنوان کرد :

راستش را بخواهید الیویر اوضاع خوبی ندارد. ما پس از رقابت های یورو به تیم ملحق شدیم و زمان بیشتری برای آماده شدن نیاز داشتیم. بازی های زیادی پیش روی آرسنال است و او می تواند فرصت لازم را کسب کند. الیویر هنوز هیچ چیز را از دست نداده البته سانچز در حال حاضر بسیار عالی کار می کند و بیرون رفتن او از ترکیب اصلی بسیار سخت است. ما ژیرو را می شناسیم و از قدرت و توانایی های او مطلع هستیم. فصل تازه شروع شده و او بی تردید شانس لازم را در هفته های آینده بدست می آورد. او باید از فرصت های خود به خوبی استفاده کند تا دوباره در شرایط بازی قرار گیرد.

وی درباره آرسن ونگر گفت :

او به من این فرصت و انگیزه را داد تا در یک باشگاه بزرگ مثل آرسنال حضور داشته باشم و با خرید من از باشگاه کوچکی مانند لورین ریسک کرد، او به من کمک کرد تا به عنوان یک بازیکن و یک مرد پیشرفت کنم. هر هفته تلاش می کنم تا اثبات کنم که او با فرصت دادن به من تصمیم درستی گرفته است. تلاش می کنم تا در زمین مسابقه بهترین نمایشم را نشان دهم. من تنها نمونه نیستم، بازیکنان زیادی در این ۲۰ سال مانند من بوده اند. این کاری است که او در طی این سال ها انجام داده است. او در فوتبال تکرار نشدنی است.