یوفا سی ال – بازیکن، مربی و اسطوره سابق یوونتوس و مربی حال حاضر چلسی در مصاحبه اخیر خود خاطر نشان کرد که قهرمانی اولش با یووه و احیا کردن بیانکونری همیشه در قلبش باقی می ماند.

مهم ترین و زیباترین دستاورد تمام عمرم نخستین اسکودتویی است که به عنوان سرمربی با تیم محبوبم یووه گرفتم. ما آن سال در شرایط سخت و باورنکردنی قهرمان شدیم.فصل قبلش هفتم شده بودیم و هیچکس ما را جز مدعیان به حساب نمی اورد اما ما به خودمان و هدفمان ایمان داشتیم. ما گروهی بودیم که هر کاری برای هم انجام می دادیم. ایمان و باوری عمیق بین تمام اعضای باشگاه وجود داشت.
زمانی که سرمربی یووه شدم، با هم عهد بستیم که به لیگ قهرمانان راه یابیم. رییس آنیلی این را از ما خواسته بود. زمانی که من سکان هدایت را بدست گرفتم،بسیاری از بازیکنان بازنشسته شده بودند و در زمانی بودیم که به سختی قرارداد بازیکنان را تمدید می کردیم چرا که می خواستیم پوست اندازی کنیم. ما دو فصل متوالی هفتم شده بودیم و واقعا در سطح یک تیم هفتم جدولی بودیم.

در فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۲ تیم میلان کاملا از سایرین برتر بود. آنها زلاتان، تیاگو سیلوا، نستا، گتوسو و روبینیو و چندین بازیکن بزرگ دیگر داشتند و از نظر بازیکن کاملا از ما قوی تر بودند. ولی زمانی که شما قوی تر هستید، فشار روی شما بیشتر است و فکر می کنم به همین دلیل توانستیم بالاتر از میلان قرار بگیریم. ما در ازای بازیکنان بزرگ آنها، تشنه موفقیت بودیم، انگیزه بیشتری داشتیم، ایمان داشتیم و خیلی چیزهای بیشتر دیگر…
همچنین اینتر هم هنوز قوی بود و سه سال قهرمانی پیاپی داشت و ناپولی با ادینسون کاوانی معجزه می کرد. اما مردم پس از پایان فصل گفتند نقل و انتقالات ما هوشمندانه بود. در ابتدای فصل پیرلو یک بازیکن آزاد بود و لیخشتاینر و ویدال بازیکنان مشهوری نبودند و کسی آنها را ستاره به حساب نمی آورد.

کونته که با دلپیرو همبازی بوده است، در خصوص ترک باشگاه توسط اله گفت:

دلپیرو یکی از بهترین استعدادهای ورزش بود. باعث افتخار من بود که جیجی بوفون و دل پیرو را به عنوان هم بازی و بازیکن کنار خودم داشتم. آنها دشواری های کار را می فهمیدند. ما در غم و شادی شریک هم بودیم زیرا در یوونتوس ما با هم زیاد پیروز شدیم اما باخت هم زیاد داشتیم. اله (دل پیرو) برای تیم بی نهایت مهم بود. حتی اگر از ابتدا به میدان نمی رفت، با حضورش در زمین نتیجه بازی را عوض می کرد. زمان هایی وجود داشت که ما اسکودتو را فتح نمی کردیم و حتی دوم هم نمی شدیم اما در کنار هم با یووه می ماندیم. او مسئولیت سنگینی در مقابل یوونتوس حس می کرد و کلاس کار او، تفاوت ها را رقم می زد.
آخرین بازی اش مقابل آتالانتا را به خاطر می آورم و پس از آن او خداحافظی کرد. تمام مردم ایستاده بودند. یادم می آید که داور بازی را حدود سه دقیقه متوقف کرد. همه بازیکنان اتالانتا و هواداران این تیم ایستاده بودند و به یک قهرمان درود می فرستادند. یک قهرمان و یک انسان بی نظیر.