یوفا سی ال – خورخه مرودیو ملقب به کوکه بازیکن تیم اتلتیکو مادرید می گوید تیمش نباید از یک جا چند بار گزیده شود و باید از اشتباهاتش درس بگیرد اگر می خواهد برنده جام باشد.

طی گزارشی که Marca منتشر کرده ، با هم می خوانیم :

پیروزی دوباره برابر بایرن مونیخ؟

این هم یک بازی دیگر برای نشان دادن قدرت اتلتیکو در راه مبارزه برای همه عناوین بود. به این که در گروه دوم شویم اهمیتی نمی‌دهیم اما دوست داریم در پایان، صدرنشین باشیم.

رقابت های چمپیونزلیگ امسال؟

چمپیونزلیگ همه ما را هیجان‌زده می کند. اگرچه دو بار به فینال آن رسیدیم و هر دو بار را باختیم. هواداران از این قضیه ناراحت هستند و حق هم دارند. در دیدارهایی نظیر بازی مقابل بایرن نشان می دهیم که علی‌رغم شکست در این دو فینال، هیچ گاه از تلاش برای رسیدن دوباره به فینال غافل نخواهیم شد. دو بار به فتح این جام نزدیک شدیم و حالا می‌خواهیم برای سومین بار به دیدار نهایی برسیم و این بار البته پیروز میدان باشیم. نام رقیب نیز کوچک ترین اهمیتی ندارد. اتلتیکو شانس اول قهرمانی در اروپاست؟ این حرف شما رسانه‌هاست. ما تنها روی رقابت کردن تمرکز می‌کنیم.

فینال فصل گذشته در میلان؟

در طول یک بازی اتفاقات گوناگونی رخ می دهد. وقتی گل تساوی را زدیم، انگار که جام را فتح کرده باشیم، در کمال آرامش پیش خود گفتیم “خب، بازی را مساوی کرده‌ایم، مساوی بهتر از شکست است”. نمی دانم. شاید حتی جام را به همین ذهنیت اشتباه خودمان باختیم. شاید باید پس از گل کاراسکو، برای تمام کردن بازی یک قدم رو به جلو برمیداشتیم. با این حال، این‌ها همه افکاری‌ست که در بیرون از زمین مسابقه به ذهن خطور میکند. درون زمین قضیه متفاوت است.

هدف امسال اتلتیکو؟

هدف مانند هر فصل دیگر، رقابت برای فتح تمامی عناوین است. شاید هواداران مایل به دیدن سومین فینال لیگ قهرمانان باشند اما ما به جز آن، قصد مبارزه برای جام‌های داخلی با رئال و بارسا را داریم.

دیگو سیمئونه؟

سیمئونه نماد اتلتیکومادرید است. او با اتلتیکو کار کرد که هیچ کس دیگر تا به حال موفق به انجام آن نشده است .به همه ما اعتماد به نفس بخشید و تمام افکار منفی را از پیرامون تیم حذف کرد. حالا معتقدیم میتوانیم هر رقیبی را شکست دهیم. چه بازیکنان و چه هواداران به او اعتماد کامل دارند.

شرایط تیم؟

فصل گذشته بهترین ترکیب را در اختیار داشتیم و نکته مثبت این فصل، ماندن سیمئونه است. حضور او یک نکته اتکا برای تیم است. مطمئن بودیم که او از اتلتیکو نخواهد رفت چون اگر قرار بر جدایی بود، اول از همه بازیکنان از آن باخبر می‌شدند.

کاهش مدت قرارداد سیمئونه در اتلتیکو؟

این بهترین تصمیم ممکن برای او بود. دیه‌گو استدلال های خود را دارد و مطمئنا این تصمیم او روی بازی هیچ کدام از ما تاثیر نخواهد گذاشت.

دیگو کاستا؟

دیه گو کاستا سال‌های درخشانی را در اتلتیکو سپری کرد. او بازیکن شگفت‌انگیزی‌ست و بله، شخصا دوست داشتم به اتلتیکو برگردد اما خب فوتبال همیشه بر وفق مراد شما نیست.

استادیوم ویسنته کالدرون؟

سال‌های زیادی را چه به عنوان یک آماتور و چه یک بازیکن حرفه‌ای در این ورزشگاه زیبا تجربه کرده‌ام. خاطراتم از این استادیم فراموش‌ نشدنیست. باید از زمانی که برایم باقی مانده نهایت استفاده را ببرم.

رویاهایت؟

آرزوهای زیادی به عنوان یک فوتبالیست دارم اما کسب یک مقام قهرمانی در تورنمنتی معتبر به همراه تیم ملی اسپانیا در صدر خواسته‌هایم قرار می گیرد. امیدوارم با تیم ملی قهرمان جهان یا اروپا شوم و البته اتلتیکو نیز همچنین.

آینده؟

به هیچ وجه دوست نداشتم اتلتیکومادرید را ترک کنم و خوشبختانه باشگاه نیز تصمیمی بر فروش من نداشته است. امیدوارم برای سال‌های طولانی در تیمی که عاشق آن هستم بمانم.