نشریه نزدیک به باشگاه بارسلونا ادعا می کند که هکتور بیرین غیر قابل دسترس است.

در گزارشی با استناد به منابع موثق خود در باشگاه بارسلونا، قاطعانه ادعا می کند که بازیکنانی چون هکتور بیرین و کانسلو حداقل هم‌اکنون جایی در برنامه‌های مدیران باشگاه کاتالانی ندارند و نگاه آن‌ها، به ویژه، روبرت فرناندز، مدیرفنی تیم اول این باشگاه، معطوف به مدافعان جوان و ارزان‌قیمتی چون آداما ترائوره و آلمامی توره – دو مدافع جوان باشگاه موناکو – است تا با جذب رقیبی خوب برای سرجی روبرتو، یک بار برای همیشه معضل جایگزینی دنی آلوز حل شود.

بنابر دلایلی چون قیمت بالا و البته نقشی که بارسلونا برای خرید جدیدش در این پست درنظر دارد – که بیشتر به عنوان رقیبی برای روبرتوست تا مدافع کناری ثابت – نام بازیکنانی چون الساندرو فلورنتزی، یاشوا کیمیش، ژوائو کانسلو و ماتیا دی شیلیو نیز از لیست خرید کنار می‌روند تا با تصمیم نهایی لوییس انریکه، یک مدافع کناری به جای الیکس ویدال خریداری شود.

اید گفت که تمام این احتمالات در صورت فروش الیکس ویدال رنگ گزینه به خود خواهند گرفت. ضمن اینکه روبرتو فرناندز، دیدار دو تیم موناکو و پاریسن ژرمن در این فصل لوشامپیونه فرانسه را از نزدیک مشاهده کرده است و این خود دلیلی برای زیرنظر گرفتن دو گزینه پیشنهادی این نشریه است.