یوفا سی ال- سر الکس فرگوسن درباره برنده ی توپ طلا بهترین فرد را برای کسب آن رونالدو فوق ستاره ی کهکشانی ها دانست. 

نمی توان فردی را بهتر از رونالدو برای توپ طلا پیدا کرد. اکنون یکی از لحظاتی است که به  فکر کردن به این که منچستر یونایتد نقشی کلیدی در دوران فوتبالش داشته است افتخار می کنم. برایش آرزوی موفقیت می کنم. دستاوردهایش دست نیافتنی است. سال فوق العاده ای داشته است. با رئال مادرید قهرمان اروپا شد و با پرتغال کاپیتان تیم قهرمان یورو ۲۰۱۶ بود. در فینال با آن که مصدوم شد در کنار زمین هم تیمی هایش را تشویق کرد چرا که با تمام وجود می خواست قهرمان شود.

سرمربی اسبق منچستریونایتد در زمانی که رونالدو ۱۷ ساله بود، او را از اسپورتینگ به خدمت گرفت. فرگوسن در ادامه به تمجید از ستاره پرتغالی پرداخت:

تبدیل شدن رونالدو به یکی از بهترین های دنیا برای من شگفتی نبود. از ۱۷ سالگی با او کار کردم و به همین خاطر پیشرفتش را زیر نظر داشتم و به همین خاطر درک می کنم که چطور تبدیل به یک ستاره جهانی شده است. بازیکنانی هستند که با  استعداد ذاتی خود برای تبدیل شدن به ستاره متولد شده اند  برخی دیگر همه تلاش خود را انجام می دهند تا تبدیل به یک بازیکن کامل شوند. رونالدو جزء دسته دوم است. او با تمام وجود می خواست که بهترین باشد و در تمرینات نظم بی نظیری داشت. اراده و عزم همیشگی او برای تلاش روزه حتی در زمانی که بازیکنی جوان در یونایتد بود باعث شد که تبدیل به یک الگو شود.