یوفا سی ال – کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی مادرید نشینان در یکی از مصاحبه های خود اعلام کرد که میخواهد تا ۴۰ یا ۴۱ سالگی بازی کند, اما آیا این اتفاق میتواند رخ دهد؟

بخوانید:

  • رسمی : انتظارها به پایان رسید، رونالدو تا ۲۰۲۱ با رئال تمدید کرد
  • مصاحبه رونالدو پس از تمدید قرارداد + گزارش تصویری

رونالدو که به تازگی قرار داد خود را تا سال ۲۰۲۱ تمدید کرده است مدعی شده است که میخواهد تا ۴۰ سالگی در سطح حرفه ای خود باشد. اما تا چه حد این گفته او میتواند رنگ واقعیت گیرد بستگی به خود او دارد. در مصاحبه بعد از عقد قرارداد مجدد خود با مادریدی ها گفت: “بردن لیگ قهرمانان, یورو با پرتغال و حالا تمدید قرارداد با رئال, این بهترین لحظه عمر منه.” ,مطمئنن رونالدو خوشحال است اما با گفتن این کلمات تنها حدی از خوشحالی خود را بروز داده است.

با این حال رونالدو این روز ها درخشش سابق خود را ندارد و از گلزنی های مدام او خبری نیست که همین امر موجب انتقاد هایی از او شد, در جواب این انتقاد ها او گفت “تنفر شما باعث میشود من غیر توقف شوم.” همچنین بار دیگر گفت که “عشق شما مرا قویتر میکند.”

با این حال شکو تردیدها از تمدید قرار داد با این فوق ستاره در سنتیاگو مطرح شد بسیاری از روزنامه نگاران در شبکه های اجتماعی میگفتند که رونالدو نمیتواند افتخار دیگری بیاورد و تمدید قرار داد اشتباه بوده است. و عده ی دیگری گفتند که این بازیکن نهایتن تا دو یا سه سال دیگر بتواند بازی کند. اما گفته آنها چقدر میتواند درست باشد؟

رونالدو خودش اغلب اظهار داشته است که میخواهد تا ۴۰ سالگی بازی کند و او هم اکنون ۳۱ سال سن دارد. این وینگر سابق منچستریونایتد بارها گفته است که علاقه ای به مربیگری ندارد که این ادعای او دلالتی بر بازی کردن تا آن سن را دارد و میخواهد تمام تمرکز خود را بر روی بازی کردن بگذارد و تا جایی که ممکن است تمرین و در مسابقات گل کند.

علاقه رونالدو به رئال مادرید گویا این است که میخواهد همچنان در سطح حرفه ای بازی کند. کریستیانو: “من میخواهم تا آخرین روزی که بازی در رئال بازی کنم.” همچنین او ادعا کرد که علاقه ای برای بازی در قطر و لیگ آمریکا ندارد و دوست دارد در یک تیم متوسط اروپا بازی خود را به اتمام برساند.

اما نیمکت کهکشانی ها به هیچ بازیکنی رحم ندارد افسانه هایی مانند  رائول، ایکر کاسیاس، گوتی، هوگو سانچز، امیلیو بوتراگوئنو و بسیاری دیگر که در این تیم بازی کردند با وجود علاقه قلبی به این باشگاه مجبور به ترک این تیم شده اند. با این حال همه چیز بستگی به خود شخص رونالدو دارد که چگونه بتواند روزهای درخشان خود را ادامه دهد و در سطح یک این تیم باشد.

نکته قابل توجه در مورد بدن و فیزیک بدنی کریستیانو رونالدو گفتنی است. با وجود افزایش سن بدن او نیز به همان اندازه فرسوده میشود و از فرم خود دور میشود که باعث میشود فرد به استراحت و مراقبت بیشتری از بدن خود برآید. با این تفاسیر همه چیز بستگی به این بازیکن بزرگ دارد که چگونه میتواند خود را مدیریت کند.