یوفا سی ال – به مناسبت تولد سی و نه سالگی یکی از بهترین مهاجمان فوتبال در هزاره جدید

دیوید ترزگه متولد ۱۵ اکتبر سال ۱۹۷۷ در روین فرانسه است. مادرش به اتریس و پدرش ژورژ یکی از فوتبالیست های گذشته است. دیوید به دلیل شغل پدر که برای بازی کردن به آرژانتین رفته بود تا ۱۷ سالگی در این کشور زندگی کرد و بزرگ شد. وی با دختری که هم نام مادرش بود به اتریس ازدواج کرد و یک پسر به نام ایرون اولین ثمره ی ازدواج انها بود، پسری که مادرش با او اسپانیایی صحبت می کند و پدرش فرانسوی.

مهاجم اسبق بیانکونری ها نیز مانند اکثر بازیکنان در زمان ازاد، دوستدار موسیقی است، به تماشای فیلم از طریق تلویزیون علاقه خاص دارد. از خواندن مطالب و نوشته نفرت ندارد. عاشق خرید و گشتن در مراکز خرید شهر تورینو است، شهری که برای او ایده ال ترین شهر زندگی بود. وی معتقد بود تورینو به اندازه ای بزرگ، مهم است که او هیچ کمبودی در ان احساس نمی کند و از زندگی در ان بسیار راضی است. موسیقی لاتین را عاشقانه می پرستد، هنرمند مورد علاقه او جان تراولت است، او از بسیاری از هنرمندان و هنرپیشه های هالی وود خوشش می اید، بازیگرانی مانند رابرت ده نیرو، ال پاچینو و داستین هافمن. سون فیلمی است که او شدیدا به ان علاقه دارد.

گوشت، این غذایی است که ترزگل عاشقش است، از زمانی که پسر بچه ای کوچک در ارژانتین بود به اشپزی علاقمند شده، غذای اصلی او گوشت است. مانند تمام فرانسوی ها از شراب خوشش می اید و استفاده می کند. موقع صرف غذا اغلب اوقات ذرت، برنج، سیب زمینی، حبوبات و سوسیس را مقابل دیوید خواهی دید! البته اگر مهمان او نیز باشید به شما بسیار خوش خواهد گذشت! غذاهای ایتالیایی او را شگفت زده و خوشحال می کند، وی یکی از طرفداران غذاهای مدیترانه است، به نظر او اشپزی این کشورها فوق العاده متفاوت و لذیذ است، یک بشقاب پاستا، برنج و پیش غذاهای ایتالیایی برای او لذت بخش است و این گونه غذاها را ترجیح می دهد.

چهره دیوید خصوصیات وی را منعکس می کند، شخصی قانع، میانه رو، تابع و نه زیاده رو و افراطی. البسه وی ورزشی و شیک هستند. و در پوشیدن لباس نیز افراطی و مصرف گرا نیست. اما نکته ای برای او بسیار مهم و حیاتی است، او از وسایلی که مهم هستند و از اعضای بدن محافظ می کند استفاده می کند، مانند عینک افتابی، این وسیله ای است که از دیوید جدا نمی شود! خیلی به مد روز توجه نمی کند اما به رنگ پوشاک اهمیت می دهد. و مراقب رنگ های لباس هایی که می پوشد هست تا با هم همخوانی داشته باشند.

وی به طور حرفه ای هیچ ورزش دیگری را دنبال نمی کند. شاید تنیس را تنها ورزشی بدانیم که او از ان خوشش می اید و بزرگترین لذت وی بعد از فوتبال است. بازی و فیزیک بدنی راجر فدرر را می پسندد.

دیوید ۸ ساله بود که درتیم جوانان اتلتیکو پراتنس بازی خود را شروع کرد و این اغاز داستان فوتبالی او بود. اسطوره ارژانتین دیه گو ارماندو مارادونا، فوتبالیست افسانه ای او است. در فصل ۱۹۹۵‐۱۹۹۶ به تیم موناکو پیوست و تا پایان سال ۲۰۰۰ در این تیم بازی کرد. بعد به یووه امد و تبدیل به بهترین مهاجم خارجی تاریخ باشگاه یوونتوس شد.

به نقل از یوونتوس ایران